bg_image

Negatywne emocje rozbudzone podczas ciężkich chwil są rozbudzane przez zmysły rejestrujące bodźce, które wywołują stres. Spróbujmy więc podsunąć im coś odprężającego. Wiadomym jest to, że widok drzew, ogrodu, morza oferuje niemal natychmiastową ulgę. Również szum fal, padającego deszczu, śpiew ptaków są naprawdę kojące dla nerwów. W ten sposób działa także muzyka klasyczna i inne doznania dźwiękowe. Zapach ulubionych perfum, owoców lub kwiatów rozluźnia niemal natychmiast. Niedawno odkryto, że nic tak nie relaksuje jak woń skoszonej trawy. Już samo patrzenie na przyrodę łagodzi objawy nie tylko zmęczenia, ale i stresu. Dlatego też wielokrotnie przez specjalistów i lekarzy zalecany jest odpoczynek na łonie natury z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Oczywistym jest taki odpoczynek zamiast oglądania telewizji, bądź też grania na komputerze lub buszowania po socialmediach.

            Wielokrotnie przeprowadzane badania w instytutach naukowych dowiodły jakie reakcje towarzyszą osobom podczas kontaktu z naturą. Wszystkie te badanie są przeprowadzane na osobach prowadzących aktywny i nerwowy tryb życia.

W końcu oczywistym faktem jest to, że w dzisiejszych czasach trudno jest wyobrazić sobie życie bez jakiegokolwiek napięcia i stresu. Stres jest nieodłącznym atrybutem każdego dnia jaki spędzamy nie tylko w pracy, ale również w innych miejscach. Towarzyszy każdemu z nas, a ogólne zmęczenie pojawia się coraz częściej, co jest sygnałem, aby zadbać nie tylko o siebie, ale także o swoich bliskich. Nie ma nic lepszego niż relaks we własnym ogrodzie.

            Warto zaznaczyć, że sama praca w ogrodzie sprzyja naszemu zdrowiu psychicznemu, a jednocześnie samopoczuciu.  Odczuwalne jest to szczególnie wówczas, gdy sami dbamy o własny ogród. Niewątpliwym faktem jest to, że przebywanie na świeżym powietrzu, w otoczeniu roślin, pomaga zmniejszyć stres. Pozwólmy sobie na chwile radości wykazując się pomysłowością w dobieraniu roślin do własnego ogrodu, a następnie dbając o nie. Dzięki temu odkryjesz, że nie tylko spędzanie czasu w ogrodzie nie tylko przyniesie Ci spokój, ale także doda Ci nowej energii. Jeśli posiadamy możliwość utworzenia ładnego kącika do odpoczynku, to skorzystajmy z niej.

Ogród to idealne miejsce do wyrażania własnych romantycznych pomysłów. Dzięki kwiatom nasz ogród będzie wypełniony małymi zakątkami ciepłych barw oraz pięknych zapachów. Po ciężkim dniu każdemu z nas należy się czas, aby usiąść, rozmarzyć się i odpocząć. Najpiękniejszy wygląd ogrodu można uzyskać sadząc kwiaty jak i krzewy oraz drzewa.

Ludzie mają naturalną chęć kontaktu z naturą. Rośliny rosnące w ogrodzie pobudzają zmysły i uspokajają nerwy. Mają korzystny wpływ na zdrowie, stan umysłowy i emocjonalny. Dlatego też warto czasami usiąść w swoim ogrodzie i po prostu odpocząć.

Kategoria
#Porady ogrodnicze