Porzeczka BIAŁA Z JUTERBOG na pniu - 1
Porzeczka BIAŁA Z JUTERBOG na pniu - 2
Porzeczka BIAŁA Z JUTERBOG na pniu - 3
Porzeczka BIAŁA Z JUTERBOG na pniu - 4
Porzeczka BIAŁA Z JUTERBOG na pniu - 1
Porzeczka BIAŁA Z JUTERBOG na pniu - 2
Porzeczka BIAŁA Z JUTERBOG na pniu - 3
Porzeczka BIAŁA Z JUTERBOG na pniu - 4

Porzeczka BIAŁA Z JUTERBOG na pniu

PORZECZKA BIAŁA Z JUTERBOG FORMA PIENNA

  • Forma : goły korzeń zabezpieczony na czas transportu
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 100-120 cm
18,90 zł
Brutto

Porzeczka biała

Miłośnikom rzadko spotykanych, mało popularnych wariantów znanych gatunków gorąco polecamy porzeczkę białą. To odmiana niemiecka pochodząca od czerwonej porzeczki holenderskiej. Zalicza się ją do krzewów wczesnych, a pora dojrzewania drobnych, żółtawych owoców przypada na połowę lipca. Tempo wzrostu rośliny jest niewielkie, a jej pokrój z wiekiem zmienia się — od kulistego do zwartego o nieco zwisających pędach. Sprawdź, jakie cechy charakterystyczne ma porzeczka biała!

Wygląd i smak porzeczki białej

Owoce białej porzeczki — podobnie jak w przypadku popularnej odmiany czerwonej bądź czarnej — rosną na długich, cylindrycznych, acz zwartych gronach. Pojedyncze jagody są dość duże i proporcjonalne względem siebie. Ich kształt można opisać jako gruszkowaty, kuliście wydłużony. Spod żółtawej skórki wyraźnie widać białe żyłki oraz nasiona. Smakiem białej porzeczki z pewnością zachwyci się każdy miłośnik łagodnego, słodko-kwaśnego bukietu.

Porzeczka biała w przetwórstwie

Zbiór porzeczki białej nie należy do skomplikowanych, między innymi ze względu na małą wysokość krzewu, dostępność owoców na wyciągnięcie ręki oraz łatwe zrywanie gron z owocami. Można je spożywać zarówno na surowo, jak i wykorzystywać do domowych przetworów. Przemysłowe zastosowanie znajdują natomiast w produkcji soków bądź win. Sadownicy cenią porzeczkę białą za obfite owocowanie, odporność na opadzinę liści, a także wytrzymałość na mróz. Krzew uważa się za typowo amatorską odmianę, dobrze odnajdującą się w różnych warunkach glebowych, dzięki czemu wspaniale sprawdzi się w rekreacyjnym ogródku działkowym lub na terenie przydomowym. Zamów porzeczkę białą w formie zabezpieczonego w transporcie gołego, dwuletniego korzenia. Serdecznie zapraszamy!

298 Przedmioty
2021-09-27
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.