ŚNIEGOWIEC WIRGINIJSKI - 1
ŚNIEGOWIEC WIRGINIJSKI - 2
ŚNIEGOWIEC WIRGINIJSKI - 3
ŚNIEGOWIEC WIRGINIJSKI - 7
ŚNIEGOWIEC WIRGINIJSKI - 1
ŚNIEGOWIEC WIRGINIJSKI - 2
ŚNIEGOWIEC WIRGINIJSKI - 3
ŚNIEGOWIEC WIRGINIJSKI - 7

ŚNIEGOWIEC WIRGINIJSKI

ŚNIEGOWIEC WIRGINIJSKI

Chionanthus virginicus

  • Forma: roślina w pojemniku C5
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: 30-40cm
77,90 zł
Brutto

Opis odmiany Śniegowca WIRGINIJSKIEGO


Niezwykle rzadko spotykany w Polsce duży krzew lub małe drzewko ozdobne, nazywany też „śnieżnym drzewem” o luźnej szerokoeliptycznej koronie. Dorasta od 4 do 6 m wysokości. Zakwita na przełomie maja i czerwca. Roślina dwupienna.

Walory dekoracyjne:

Drzewko charakteryzuje się niezwykle pięknymi kremowobiałymi kwiatostanami, zebrane w 20 cm przewisające wiechy. Duże 3 cm białe czteropłatkowe, wąskie 2 mm kwiaty o frędzelkowatym kształcie, występują na obu pniach krzewu i bardzo obficie się nimi pokrywa. Kwiaty męskie są większe od żeńskich i cechują je dłuższe kwiatostany. Liście śniegowca są zielone, eliptyczne z zaostrzonym czubkiem, lśniące, owłosione na nerwach, mają one długość 18-20 cm.

Warunki uprawy:

Śniegowiec wirginijski wymaga gleb żyznych, próchniczych, umiarkowanie wilgotnych, o lekko kwaśnym odczynie. Preferuje stanowiska słoneczne. Jeżeli roślina ma wystarczająco dużo miejsca na rozrost, nie wymaga przycinania.

Śniegowiec idealnie nadaje się do ogrodów przydomowych, parków i zieleni osiedlowej. Świetnie sprawdzi się jako soliter, ale można go również posadzić z innymi roślinami ozdobnymi.

100 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.