brzoskwinia REDHAVEN - 1
brzoskwinia REDHAVEN - 2
brzoskwinia REDHAVEN - 3
brzoskwinia REDHAVEN - 4
brzoskwinia REDHAVEN - 5
brzoskwinia REDHAVEN - 6
brzoskwinia REDHAVEN - 4
brzoskwinia REDHAVEN - 1
brzoskwinia REDHAVEN - 2
brzoskwinia REDHAVEN - 3
brzoskwinia REDHAVEN - 4
brzoskwinia REDHAVEN - 5
brzoskwinia REDHAVEN - 6
brzoskwinia REDHAVEN - 4

brzoskwinia REDHAVEN

BRZOSKWINIA REDHAVEN

  • Forma : goły korzeń zabezpieczony na czas transportu
  • Podkładka: rakoniewicka
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 150 cm
24,90 zł
Brutto

Data wysyłki - 8 marzec 2023r. - w tej chwili prowadzona jest przedsprzedaż

Wyselekcjonowanie tej odmiany nastąpiło w latach 30 W Stanach Zjednoczonych. Odmiana jedna z najsmaczniejszych. Wzrost silny. Tworzy duże drzewa o kulistej zagęszczonej koronie, plonuje obficie i regularnie. Owoce duże (waga 100-160g), kuliste, regularne. Skórka złocistożółta z jaskrawoczerwonym rumieńcem. Miąższ żółtopomarańczowy z czerwonymi smugami przy pestce, jędrny, kwaskowaty, smaczny, dobrze odchodzącym od pestki. Owoce bardzo smaczne, nadają się zarówno do bezpośredniego spożycia, jak i na przetwory oraz do mrożenia. Dojrzałość zbiorcza w drugiej połowie sierpnia. Wcześnie wchodzą w okres owocowania. Zaletą tej odmiany jest duża zdolność do regeneracji uszkodzeń. Odporna na mróz!!
 

Zapylacze: samopylna

 WŁAŚCIWOŚCI ZDROWOTNE

 Brzoskwinie są bogatym źródłem witamin w tym cennym źródłem beta-karotenu i błonnika. Zawierają też sporo witamin z grupy B, witaminę PP i C. Zawartość prowitaminy A, witaminy B1, B2, B3, B6, K i pozostałych składników czyni brzoskwinię dobrym źródłem witamin w okresie wyczerpania organizmu. Ponadto brzoskwiniowy bor podnosi poziom estrogenu, który zapobiega osteoporozie. Brzoskwinia zawiera także magnez, wapń, potas, fosfor, cynk i żelazo, które w połączeniu z pozostałymi składnikami wspomagają leczenie układu moczowego ze względu na ich właściwości zasadotwórcze i moczopędne. Potas zaś jest niezwykle ważnym czynnikiem regulującym gospodarkę wodną organizmu oraz odgrywa ważną rolę w utrzymaniu prawidłowej równowagi kwasowo - zasadowej. 


Również zawarta w brzoskwiniach witamina A pobudza żołądek do wydzielania soku trawiennego, z tym samym wzmaga apetyt i przyspiesza procesy trawienne, regulując pracę układu pokarmowego. Składniki zawarte w brzoskwiniach mają również działanie odtłuszczające i oczyszczające, stąd poleca się je również przy tego rodzaju dietach. Brzoskwinie chronią też przed anemią, pobudzając produkcję czerwonych krwinek. 

178 Przedmioty
2021-09-27
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.