Wrzosiec KRWISTY PRAECOX RUBRA 10cm - 1

Wrzosiec KRWISTY PRAECOX RUBRA 10cm

Sadzonka I gatunku o wysokości około 10cm hodowana w doniczce w profesionalnych tunelach foliowych.

Obecnie brak na stanie
4,49 zł
Brutto

Data wysyłki - 8 marzec 2023r. - w tej chwili prowadzona jest przedsprzedaż

Wrzosiec (Erica L.) należy do rodziny wrzosowatych. Występuje głównie południowej Afryce, a niewielka liczba gatunków również w Azji i Europie. Wraz z blisko spokrewnionym wrzosem jest rośliną dominują na wrzosowiskach.

Odmiana "Praecox Rubra" to niewysoka krzewinka, dorastająca do 15 cm wysokości i 40 cm szerokości. Silnie się krzewi a jej pędy lekko płożą się po ziemi. Liście ciemnozielone czasem z brązowym zabarwieniem.

Kwiaty dzwonkowate koloru liliowo różowego. Kwitnie bardzo wcześnie i długo od grudnia do kwietnia.

Wrzośce lubią stanowiska słoneczne, suche i osłonięte od wiatru. Idealnym podłożem jest gleba lekka, próchniczna, nieco piaszczysta, łatwo przepuszczalna, o kwaśnym odczynie (pH 4-5,5). Bardzo ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym, koniecznym dla prawidłowego wzrostu roślin jest ich cięcie. Wpływa ono na zagęszczenie i obfitsze kwitnienie. Cięcie należy wykonać poniżej przekwitniętych kwiatów.

Rośliny te najefektowniej prezentują się w dużych grupach. Sadzimy je w odstępach około 30-40 cm. Odmiana może być wykorzystywana jako roślina okrywowa. Ładnie wygląda również sadzona wzdłuż ścieżek - jako roślina obwódkowa. Nadaje się również do obsadzania donic na balkonach i tarasach.

No reviews

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.