Wrzos POSPOLITY LONI 10cm
Wrzos POSPOLITY LONI 10cm - 3
Wrzos POSPOLITY LONI 10cm - 3

Wrzos POSPOLITY LONI 10cm

Sadzonka I gatunku o wysokości około 10cm hodowana w doniczce w profesionalnych tunelach foliowych.

Obecnie brak na stanie
4,49 zł
Brutto

Calluna vulgaris należy do rodziny wrzosowatych (Ericaceae Juss.) i jest rośliną spotykaną na całym świecie. Rodzimy obszar jego występowania obejmuje całą Europę, cześć Azji oraz północną Afrykę. Jako gatunek zawleczony lub uciekinier z uprawy rozprzestrzenił się także w Australii, Nowej Zelandii oraz Ameryce Północnej. W Polsce jest pospolity na całym obszarze, najczęściej rośnie w gęstym zwarciu w świetlistych lasach sosnowych tworząc wrzosowiska, które w szczególny sposób urzekają w okresie kwitnienia.

Odmiana "Loni" rośnie średnio silnie, osiąga 30-35 cm wysokości. Pokrój zwarty. Liście zielono żółte, jesienią przebarwiają się na miedziano czerwony kolor.

Kwitnie długo od sierpnia do października. Kwiaty pojedyncze, ciemne w kolorze rubinowo fioletowym.

Wrzosy to mało wymagające rośliny. Dobrze rosną na glebach ubogich w składniki pokarmowe, o kwaśnym odczynie (pH 4-5,5). Jeśli gleba w ogrodzie nie do końca odpowiada powyższym parametrom, można samemu przygotować rabatę, dodając do ziemi dużo kwaśnego torfu. Lubią miejsca słoneczne ale osłonięte od wiatru. Wrzosy źle rosną na stanowiskach zbyt wilgotnych i nie lubią intensywnego podlewania. Należy podlewać je właściwie tylko latem, podczas upałów i suszy. Są odporne na mróz, ale w bezśnieżne zimy przy słonecznej i wietrznej pogodzie mogą zostać uszkodzone. Wrzosy należy przycinać wiosną na wysokości zeszłorocznych kwiatostanów, co spowoduje utrzymanie ładnego i zwartego pokroju oraz obfite kwitnienie.

Piękna odmiana, ozdobna nie tylko z kwiatów, ale i z liści, polecana do nasadzeń w ogrodach i na wrzosowiskach. Najlepiej wygląda sadzona w większych grupach w towarzystwie traw, krzewów i drzew iglastych. Nadaje się również do pojemników i skrzynek balkonowych. 

No reviews

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.