Wrzos POSPOLITY HAMILTON 10cm
Wrzos POSPOLITY HAMILTON 10cm - 1
Wrzos POSPOLITY HAMILTON 10cm - 4
Wrzos POSPOLITY HAMILTON 10cm - 1
Wrzos POSPOLITY HAMILTON 10cm - 4

Wrzos POSPOLITY HAMILTON 10cm

Sadzonka I gatunku o wysokości około 10cm hodowana w doniczce w profesionalnych tunelach foliowych.

Obecnie brak na stanie
4,49 zł
Brutto

Data wysyłki - 8 marzec 2023r. - w tej chwili prowadzona jest przedsprzedaż

Calluna vulgaris należy do rodziny wrzosowatych (Ericaceae Juss.) i jest rośliną spotykaną na całym świecie. Rodzimy obszar jego występowania obejmuje całą Europę, cześć Azji oraz północną Afrykę. Jako gatunek zawleczony lub uciekinier z uprawy rozprzestrzenił się także w Australii, Nowej Zelandii oraz Ameryce Północnej. W Polsce jest pospolity na całym obszarze, najczęściej rośnie w gęstym zwarciu w świetlistych lasach sosnowych tworząc wrzosowiska, które w szczególny sposób urzekają w okresie kwitnienia.

Odmiana "Hamilton" to niewysoka, zimozielona, długowieczna krzewinka o wolnym tempie wzrostu. Dorasta do 20-25 cm wysokości. Pokrój szeroki, rozłożysty. Liście drobne, łuskowate, ciemnozielone, w zimie zmieniają kolor na brązowo zielony.

Jedna z najwcześniej kwitnących odmian wrzosu, kwitnie od lipca do września. Kwiaty pełne, dość duże, gęsto wypełnione,  w niespotykanym u innych odmian łososiowo różowym kolorze. Zebrane są w długie, gęste, kłosowate kwiatostany.

Wrzosy to mało wymagające rośliny. Dobrze rosną na glebach ubogich w składniki pokarmowe, o kwaśnym odczynie (pH 4-5,5). Jeśli gleba w ogrodzie nie do końca odpowiada powyższym parametrom, można samemu przygotować rabatę, dodając do ziemi dużo kwaśnego torfu. Lubią miejsca słoneczne ale osłonięte od wiatru. Wrzosy źle rosną na stanowiskach zbyt wilgotnych i nie lubią intensywnego podlewania. Należy podlewać je właściwie tylko latem, podczas upałów i suszy. Są odporne na mróz, ale w bezśnieżne zimy przy słonecznej i wietrznej pogodzie mogą zostać uszkodzone. Wrzosy należy przycinać wiosną na wysokości zeszłorocznych kwiatostanów, co spowoduje utrzymanie ładnego i zwartego pokroju oraz obfite kwitnienie.

Wrzos polecany do ogrodów skalnych i wrzosowiskowych, najpiękniej wygląda sadzony w grupach razem z innymi odmianami wrzosów.

No reviews

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.