Wrzos pospolity RED FAVORITE 10CM - 1
Wrzos pospolity RED FAVORITE 10CM  - 3
Wrzos pospolity RED FAVORITE 10CM - 1
Wrzos pospolity RED FAVORITE 10CM  - 3

Wrzos pospolity RED FAVORITE 10CM

Sadzonka I gatunku o wysokości około 10cm hodowana w doniczce w profesionalnych tunelach foliowych.

Obecnie brak na stanie
4,49 zł
Brutto

Calluna vulgaris należy do rodziny wrzosowatych (Ericaceae Juss.) i jest rośliną spotykaną na całym świecie. Rodzimy obszar jego występowania obejmuje całą Europę, cześć Azji oraz północną Afrykę. Jako gatunek zawleczony lub uciekinier z uprawy rozprzestrzenił się także w Australii, Nowej Zelandii oraz Ameryce Północnej. W Polsce jest pospolity na całym obszarze, najczęściej rośnie w gęstym zwarciu w świetlistych lasach sosnowych tworząc wrzosowiska, które w szczególny sposób urzekają w okresie kwitnienia.

Odmiana "Red Favorite" o zimozielonych liściach, tworzący niezbyt wysokie szerokie  kępy. Dorasta do około 20 cm wysokości i 70 cm szerokości. Liście w kolorze ciemnozielonym.

Kwitnie bardzo obficie późnym latem - na przełomie sierpnia i września. Kwiatostany długie i przewieszające się, kwiaty pełne, pojedyncze, dzwonkowate w kolorze różowo-liliowym.

Wrzosy to mało wymagające rośliny. Dobrze rosną na glebach ubogich w składniki pokarmowe, o kwaśnym odczynie (pH 4-5,5). Jeśli gleba w ogrodzie nie do końca odpowiada powyższym parametrom, można samemu przygotować rabatę, dodając do ziemi dużo kwaśnego torfu. Lubią miejsca słoneczne ale osłonięte od wiatru. Wrzosy źle rosną na stanowiskach zbyt wilgotnych i nie lubią intensywnego podlewania. Należy podlewać je właściwie tylko latem, podczas upałów i suszy. Są odporne na mróz, ale w bezśnieżne zimy przy słonecznej i wietrznej pogodzie mogą zostać uszkodzone. Wrzosy należy przycinać wiosną na wysokości zeszłorocznych kwiatostanów, co spowoduje utrzymanie ładnego i zwartego pokroju oraz obfite kwitnienie.

Odmiana znajduje zastosowanie w ogrodach przydomowych, wrzosowiskowych, parkach, na rabatach. Pięknie prezentuje się sadzona w pojemnikach. Nadaje się również na roślinę okrywową.

No reviews

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.