Wrzos pospolity APHRODITE AFRODYTA 10CM
Wrzos pospolity APHRODITE AFRODYTA 10CM  - 1
Wrzos pospolity APHRODITE AFRODYTA 10CM  - 4
Wrzos pospolity APHRODITE AFRODYTA 10CM  - 1
Wrzos pospolity APHRODITE AFRODYTA 10CM  - 4

Wrzos pospolity APHRODITE AFRODYTA 10CM

Sadzonka I gatunku o wysokości około 10cm hodowana w doniczce w profesionalnych tunelach foliowych.

Obecnie brak na stanie
4,49 zł
Brutto

Calluna vulgaris należy do rodziny wrzosowatych (Ericaceae Juss.) i jest rośliną spotykaną na całym świecie. Rodzimy obszar jego występowania obejmuje całą Europę, cześć Azji oraz północną Afrykę. Jako gatunek zawleczony lub uciekinier z uprawy rozprzestrzenił się także w Australii, Nowej Zelandii oraz Ameryce Północnej. W Polsce jest pospolity na całym obszarze, najczęściej rośnie w gęstym zwarciu w świetlistych lasach sosnowych tworząc wrzosowiska, które w szczególny sposób urzekają w okresie kwitnienia.

Odmiana "Aphrodite" to średnio wysoka krzewinka o szerokim, rozłożystym pokroju i wyprostowanych pędach. Rośnie dość silnie, osiąga rozmiary 30-40 cm wysokości i prawie takiej samej szerokości. Liście intensywnie zielone.

Kwitnie corocznie, obficie i bardzo długo, od początku września do listopada. Kwiaty pączkowe, intensywnie czerwone z odcieniem purpurowym. Kolor staje się intensywniejszy w miarę spadku temperatury.

Wrzosy to mało wymagające rośliny. Dobrze rosną na glebach ubogich w składniki pokarmowe, o kwaśnym odczynie (pH 4-5,5). Jeśli gleba w ogrodzie nie do końca odpowiada powyższym parametrom, można samemu przygotować rabatę, dodając do ziemi dużo kwaśnego torfu. Lubią miejsca słoneczne ale osłonięte od wiatru. Wrzosy źle rosną na stanowiskach zbyt wilgotnych i nie lubią intensywnego podlewania. Należy podlewać je właściwie tylko latem, podczas upałów i suszy. Są odporne na mróz, ale w bezśnieżne zimy przy słonecznej i wietrznej pogodzie mogą zostać uszkodzone. Wrzosy należy przycinać wiosną na wysokości zeszłorocznych kwiatostanów, co spowoduje utrzymanie ładnego i zwartego pokroju oraz obfite kwitnienie.

Odmiana polecana do nasadzeń w ogródkach przydomowych, wrzosowiskowych, na skalniakach. Może służyć również jako roślina okrywowa na skarpach, murkach. Nadaje się także do hodowli w pojemnikach. Bardzo cenna odmiana ze względu na długi okres kwitnienia.

No reviews

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.