Wiśnia PANDY - 1
Wiśnia PANDY - 2
Wiśnia PANDY - 2
Wiśnia PANDY - 4
Wiśnia PANDY - 5
Wiśnia PANDY - 6
Wiśnia PANDY - 1
Wiśnia PANDY - 2
Wiśnia PANDY - 2
Wiśnia PANDY - 4
Wiśnia PANDY - 5
Wiśnia PANDY - 6

Wiśnia PANDY

Sadzonka 2-letnia na podkładce antypka o wysokości około 150cm.

Obecnie brak na stanie
17,90 zł
Brutto

Odmiana węgierska, jedna z siewek odmiany Pandy (klon starej, węgierskiej odmiany Kerezer). W uprawie jedynie w Polsce i Czechach. W kraju swojego pochodzenia mało znana. To jedna z najcenniejszych odmian wśród wiśni. Drzewo rośnie silnie, tworząc luźną, jajowatą koronę, o mocnych gałęziach pokrytych licznymi krótkopędami. Owoce duże lub bardzo duże (6-7 g), szeroko kuliste, nerkowate. Skórka wiśniowoczerwona, silnie błyszcząca, lekko przeświecająca, elastyczna. Miąższ czerwony, luźny, soczysty, słodki z delikatnym kwaskowatym posmakiem, wyjątkowo smaczny, dobrze odchodzący od pestki. Sok jasnoczerwony, nie barwiący i nie wyciekający z owocu podczas zbioru. Dojrzałość zbiorczą osiąga w połowie lipca. Odmiana wybitnie deserowa, z przeznaczeniem owoców do bezpośredniego spożycia. Jest to jedna z najsmaczniejszych odmian wiśni, szczególnie zalecana do uprawy amatorskiej. Owoce nadają się również doskonale jako dodatek do deserów czy domowe przetwory (kompoty, dżemy).

Gatunek wytrzymały na niskie temperatury, wrażliwy na drobną plamistość liści drzew pestkowych,odporny na moniliozę i raka bakteryjnego.

Odmiana częsciowo samopłodna, dla lepszego owocowania warto koło niej posadzić którąś z odmian: Nefris, Heimanna Konserwowa, Łutówka, Kelleris 16, Wołyńska, Debreceni Bötermö, Northstar lub Lucyna

No reviews

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.