WIŚNIA KOSMATA - 1
WIŚNIA KOSMATA - 2
WIŚNIA KOSMATA - 3
WIŚNIA KOSMATA - 4
WIŚNIA KOSMATA - 5
WIŚNIA KOSMATA - 6
WIŚNIA KOSMATA - 1
WIŚNIA KOSMATA - 2
WIŚNIA KOSMATA - 3
WIŚNIA KOSMATA - 4
WIŚNIA KOSMATA - 5
WIŚNIA KOSMATA - 6

WIŚNIA KOSMATA

WIŚNIA KOSMATA

Prunus tomentosa

  • Forma : roślina w pojemniku P2
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: 30-40cm
34,90 zł
Brutto

Opis odmiany Wiśni kosmatej


Karłowa odmiana wiśni, która zawiązuje bardzo dużo smacznych owoców. Dorasta do około 2,5 m wysokości. Liście są ciemnozielone, zaś jesienią przebarwiają się na ciemnoczerwony kolor.

Walory dekoracyjne:

W czasie kwitnienia w kwietniu, drzewko pokrywa się w całości biało różowymi kwiatami, których jest ta dużo, że gałęzie wręcz uginają się pod ciężarem pachnących kwiatów. Po przekwitnięciu kwiatów na drzewie zawiązuje się ogromna liczba smacznych, słodko-kwaśnych owoców. Owoce dojrzewają w czerwcu i są doskonałe zarówno w stanie świeżym jak i na soki. Wyrastają na bardzo krótkich szypułkach prawie niewidocznych co również jest walorem dekoracyjnym.

Warunki uprawy:

Stanowisko słoneczne lub półcieniste. Gleba może być przeciętnie ogrodowa, ale lekka i dobrze przepuszczalna. Wilgotność umiarkowana. Im lepsze warunki zapewnimy temu drzewu, tym lepiej będzie rosnąć, obficiej owocować, a owoce będą jeszcze smaczniejsze. Wisienki są obcopylne - należy sadzić obok siebie zawsze dwie różne odmiany.

Odmiana dekoracyjna ze względu na kwiaty, jak również użytkowa - ma jadalne owoce. Doskonale nadaje się do sadzenia pojedynczo lub w grupach po kilka sztuk. Najbardziej dekoracyjna podczas kwitnienia.

95 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.