Winogrona czarne ALDEN
Winogrona czarne ALDEN
Winogrona czarne ALDEN - 5
Winogrona czarne ALDEN
Winogrona czarne ALDEN - 5

Winogrona czarne ALDEN

WINOGRONO ALDEN

  • Forma  roślina  w pojemniku C2/C3
  • Wiek: 2 lata             
  • Wysokość: 30-70 cm (rośliny wczesną wiosną są przycięte do 30cm)
21,90 zł
Brutto

Data wysyłki - do 4 dni roboczych

Są naturalną skarbnicą znakomitych substancji regenerujących i oczyszczających organizm. Winogrona. Nie bez powodu nazywa się je owocami bogów. Lecznicze właściwości kryjące się w ich gronach korzystnie wpływają na skórę, układ nerwowy, nerki czy wątrobę. Wartościowe jest w nich wszystko: sok, miąższ, pestki, skórka, a nawet szypułki.

Winogron czarny to bardzo dekoracyjna i silnie rosnąca odmiana. Poleca się sadzić ją na cieplejszych stanowiskach lub w miejscach osłoniętych np. przy ścianach budynków. 
Odmiana bardzo plenna. Grona są średniej wielkości, rzadziej duże, luźne. Jagody duże (ok. 20 mm), kulisto-elipsoidalne, czerwono granatowe z popielatym nalotem woskowym na powierzchni, dojrzewają w pierwszej dekadzie października. Miąższ mięsisty i soczysty, smaczny o „landrynkowym” posmaku, słodki. 
Odmiana o dość wysokiej odporności na choroby i średniej wytrzymałości na mróz. Jesienią jej duże liście przebarwiają się na purpurowo różowy kolor. Ze względu na silny wzrost krzewy wymagają form bardziej przestrzennych. Owoce można wykorzystać do deserów, na soki, na przetwory oraz do wyrobu wina. 

170 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.