Turzyca oszimska GOLDWELL - 3
Turzyca oszimska GOLDWELL - 2
Turzyca oszimska GOLDWELL - 4
Turzyca oszimska GOLDWELL - 1
Turzyca oszimska GOLDWELL - 3
Turzyca oszimska GOLDWELL - 2
Turzyca oszimska GOLDWELL - 4
Turzyca oszimska GOLDWELL - 1

Turzyca oszimska GOLDWELL

TURZYCA GOLDWELL

Carex oshimensis "Goldwell"

  • rodzaj: roślina w pojemniku P13
  • wysokość:uzależniona od pory roku
  • wiek sadzonki: 2 lata
24,90 zł
Brutto

Data wysyłki - 8 marzec 2023r. - w tej chwili prowadzona jest przedsprzedaż

Opis odmiany:

Bardzo atrakcyjna zimozielona trawa ozdobna o dwubarwnych liściach i zgrabnym półkolistym pokroju. Bylina posiada małe rozmiary, dorasta do 25-30 cm wysokości i 40 cm średnicy.

Walory dekoracyjne:

Turzyca oszimska Goldwell to piękna i niewielka  roślina, wyróżniająca się długimi, łukowato wygiętymi liśćmi w kolorze soczystej zieleni z kremowożółtym marginesem. Kwitnie od kwietnia do czerwca. Turzyca tworzy żywe, gęste kępy, które z całą pewnością będą niesamowitą, ozdobą w każdym ogrodzie.

Warunki uprawy:

Turzyca oszimska Goldwell jest niewymagająca w uprawie i może rosnąć na prawie każdym rodzaju gleby, jednak najbardziej odpowiadają jej próchnicze, przepuszczalne i stale umiarkowanie wilgotne podłoża. Lubi miejsca słoneczne bądź lekko zacienione, osłonięte od wiatru. Odmiana jest odporna na choroby oraz szkodniki, wykazuje się także całkowitą mrozoodpornością.

Turzyca oszimska Goldwell to idealna propozycja do każdego ogrodu przydomowego. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary świetnie sprawdzi się hodowana w pojemnikach lub donicach. Doskonała roślina na rabaty, cudownie kontrastuje się z innymi bylinami liściastymi np. miskantami chińskimi lub funkiami.

100 Przedmioty
No reviews

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.