Tuja thuja SMARAGD 90cm doniczka - 1

Tuja thuja SMARAGD 90cm doniczka

Sadzonka I gatunku o wysokości około 90cm hodowana w doniczce.

Obecnie brak na stanie
19,99 zł
Brutto

Tuja szmaragdowa jest bardzo popularną odmianą, często stosowaną do zakładania szpalerów i żywopłotów. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim swemu soczystemu, szmaragdowemu ubarwieniu oraz niewygórowanym wymaganiom. Wielką zaletą tej odmiany jest utrzymanie soczystej barwy również w okresie zimowym. Poza tym nie wytwarza ona dużej ilości szyszek pozbawionych walorów dekoracyjnych. Tuja szmaragdowa dochodzi do 8-10 metrów wysokości oraz 2-2,5 metra szerokości w dolnej części i rośnie w kształcie stożka.

Preferuje gleby żyzne, luźne, wapienne. Najszybszy przyrost uzyskamy zapewniając dostateczną wilgotność podłoża. W okresie suszy, konieczne jest systematyczne podlewanie. Płytki system korzeniowy, sprawia, że roślina ciężko znosi suszę i upalną aurę.

Ze względu na swoje walory estetyczne, odporność na wiatry i skażenie środowiska oraz niskie temperatury odmiana "Szmaragd" znakomicie nadaje się do nasadzeń żywopłotowych. W takim też celu najczęściej jest wykorzystywana, chociaż nadaje się także na pojedyncze nasadzenia. 

 

 

No reviews

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.