Miskant chiński KLEINE FONTANE - 1
Miskant chiński KLEINE FONTANE - 2
Miskant chiński KLEINE FONTANE - 3
Miskant chiński KLEINE FONTANE - 4
Miskant chiński KLEINE FONTANE - 1
Miskant chiński KLEINE FONTANE - 2
Miskant chiński KLEINE FONTANE - 3
Miskant chiński KLEINE FONTANE - 4

Miskant chiński KLEINE FONTANE

MISKANT CHIŃSKI KLEINE FONTANE

Miscanthus sinensis 'Kleine Fontäne'

  • Forma : roślina  w pojemniku C2
  • Wiek: 2 lata              
  • Wysokość: około  20-30 cm 
Obecnie brak na stanie
13,90 zł
Brutto

Gatunek pochodzi z dalekiego wschodu, szczególnie często spotykany jest w Chinach i Japonii, gdzie rośnie na terenach podgórskich na obrzeżach widnych lasów.

Jest to jeden z najwcześniej zakwitających miskantów. Roślina należy do niskich odmian - dorasta do około 100 cm wysokości, w czasie kwitnienia do 160 cm.

Łukowato wygięte liście są wąskie i mają białe unerwienie. Jesienią przybierają, podobnie jak łodygi, złocistą barwę. Kwiaty - początkowo różowe, ale szybko blednące – zebrane są w efektownie przewisające wiechy przypominające pióropusze, które pojawiają się już w połowie sierpnia. Ścięte nadają się na suche bukiety. Dodatkową ozdobą są „puszyste” owocostany, które utrzymują się całą zimę.

Trawa ta wymaga słonecznego lub tylko lekko zacienionego stanowiska oraz żyznej, stale wilgotnej, ale przepuszczalnej gleby. Młodsze rośliny warto zabezpieczać przed mrozem.

Odmiana najczęściej stosowana w nasadzeniach grupowych, na rabatach mieszanych, w ogrodach minimalistycznych, na skalniakach i w kompozycjach z kamieniami. Można ją sadzić w pobliżu zbiorników wodnych, w sąsiedztwie bylin kwitnących jesienią lub pojedynczo, jako akcenty w miejscach szczególnie eksponowanych. Nadaje się do uprawy w ozdobnych pojemnikach. 

No reviews

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.