Liriope szafirkowata MONEY MAKER - 1
Liriope szafirkowata MONEY MAKER 10cm doniczka - 4
Liriope szafirkowata MONEY MAKER - 1
Liriope szafirkowata MONEY MAKER 10cm doniczka - 4

Liriope szafirkowata MONEY MAKER

Sadzonka I gatunku o wysokości około 10cm hodowana w doniczce w profesionalnych tunelach foliowych.

Obecnie brak na stanie
12,99 zł
Brutto

Pochodząca z wschodniej Azji kłączowa bylina, która często – choć nieprawidłowo – oferowana jest jako „trawa”. Należy do rodziny konwaliowatych. Roślina ta jest niezwykle popularna i szeroko stosowana (niektórzy twierdzą nawet, że nadużywana) w założeniach ogrodowych w USA.

Dorasta do wysokości 30-35 cm. Tworzy kępy lancetowatych, ciemnozielonych, zimozielonych, błyszczących liści, podobnych do liści traw, które są ozdobą przez cały okres wegetacji.  

Dodatkowo, późnym latem pojawiają się ciemnofioletowe, niezwykle duże i gęste kwiatostany, które nieco przypominają grona szafirków. Kwitnienie jest bardzo długie i obite – trwa od późnego lata nawet do pierwszych mrozów.

Po zapyleniu (przez owady) i zapłodnieniu kwiaty przekształcają się w czerniejące jagody, które mogą przetrwać łagodniejsze zimy.

Liriope może rosnąć na każdej glebie nawet na piaszczystej, ale najlepsze będzie dla niej podłoże żyzne, wilgotne i przepuszczalne. Preferuje stanowiska półcieniste (w swojej ojczyźnie jest elementem runa leśnego), zaciszne  i osłonięte od wiatru. Jest mrozoodporna, chociaż w chłodniejszych rejonach naszego kraju - może przemarzać i wymaga okrycia na zimę.

Ze względu na niezwykłe walory ozdobne i ciekawy pokrój, jest cenną rośliną okrywową, chętnie wykorzystywaną do wielu kompozycji w ogrodzie. Doskonale wygląda również w donicach na tarasach i balkonach.

No reviews

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.