Trzcinnik ostrokwiatowy OVERDAM - 1
Trzcinnik ostrokwiatowy OVERDAM - 2
Trzcinnik ostrokwiatowy OVERDAM - 1
Trzcinnik ostrokwiatowy OVERDAM - 7
Trzcinnik ostrokwiatowy OVERDAM - 1
Trzcinnik ostrokwiatowy OVERDAM - 2
Trzcinnik ostrokwiatowy OVERDAM - 1
Trzcinnik ostrokwiatowy OVERDAM - 7

Trzcinnik ostrokwiatowy OVERDAM

TRZCINNIK OSTROKWIATOWY OVERDAM

Calamagrostis ×acutiflora 'Overdam'

  • rodzaj: roślina w pojemniku C3
  • wysokość: 20-30cm
  • wiek sadzonki: 2 lata
Obecnie brak na stanie
18,90 zł
Brutto

Data wysyłki - do 4 dni roboczych

Wieloletnia trawa kępiasta dorastająca do 70-100 cm wysokości, w trakcie kwitnienia nieco wyższa - do 130 cm. Ma dość sztywno wyprostowane liście, które na końcach lekko się odchylają i delikatnie powiewają na wietrze. Pokrój wyprostowany.

Liście bardzo dekoracyjne, połyskujące, paskowane, zielone z biało kremowym obrzeżeniem. Wczesną wiosną oraz jesienią (na skutek dużych różnic temperatur między dniem a nocą) na liściach pojawia się różowo fioletowy odcień. W okresie późnojesiennym liście przebarwiają się na kolor słomkowożółty.

Kwiatostany puszyste, początkowo w kolorystyce czerwono fioletowej z czasem wybarwiają się na brązowo. Pojawiają się już w czerwcu. Wiechy są bardzo dekoracyjne, utrzymują się całą zimę.

Stanowisko słoneczne, może też rosnąć w lekkim zacienieniu, gleba wilgotna do umiarkowanie wilgotnej, bogata w składniki pokarmowe. Wiosną należy przyciąć kępy na wysokości około 10-15 cm. Roślina w pełni mrozoodporna.

Doskonała trawa ozdobna do ogrodów i zieleni miejskiej. Często używana jako tło dla kwiatów późnego lata. Ładnie prezentuje się nad brzegiem oczek wodnych i strumyków. Jest dekoracyjna również w zimie.

No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.