TAWUŁA japońska FROEBELII - 1
TAWUŁA japońska FROEBELII - 2
TAWUŁA japońska FROEBELII - 3
TAWUŁA japońska FROEBELII - 4
TAWUŁA japońska FROEBELII - 1
TAWUŁA japońska FROEBELII - 2
TAWUŁA japońska FROEBELII - 3
TAWUŁA japońska FROEBELII - 4

TAWUŁA japońska FROEBELII

TAWUŁA JAPOŃSKA FROEBELII

Spiraea japonica 'Froebelii'

  • Forma : roślina w pojemniku C-2
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: 15-20 cm
12,90 zł
Brutto

Opis odmiany Tawuły japońskiej Alba


Niewysoki krzew o półkulistym pokroju. Dorasta do około 1 m wysokości i podobnej szerokości. Liście ciemnozielone, matowe, eliptyczne. Młode przyrosty brązowo czerwone. Liście na wierzchołkach pędów utrzymują tę barwę przez całą wegetację.

Walory dekoracyjne:

Od czerwca do sierpnia, gdy krzew kwitnie, ujrzeć można ozdobne kwiaty w różnych odcieniach różu o wielkości około 5 mm. Kwiaty wyrastają na nowych - tegorocznych - pędach, zebrane są w płaskie małe baldachy.

Warunki uprawy:

Toleruje wszystkie ogrodowe uprawne gleby, ale najlepiej czuje się w podłożu żyznym, przepuszczalnym i umiarkowanie wilgotnym. Wymaga stanowiska słonecznego lub lekko cienistego. Odmiana mrozoodporna. Wczesną wiosną zaleca się skracać pędy, co pobudza tawułę do lepszego krzewienia się, nadaje zwarty pokrój i wpływa korzystnie na intensywność kwitnienia.

Efektowna odmiana, która doskonale prezentuje się na rabatach. Można z niej tworzyć niskie żywopłoty, ponieważ dobrze znosi ciecie. Polecana również jako roślina okrywowa i do tworzenia barwnych zestawień kolorystycznych.

100 Przedmioty
No reviews

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.