Tawuła japońska CANDLELIGHT - 1
Tawuła japońska CANDLELIGHT - 2
Tawuła japońska CANDLELIGHT - 3
Tawuła japońska CANDLELIGHT - 5
Tawuła japońska CANDLELIGHT - 1
Tawuła japońska CANDLELIGHT - 2
Tawuła japońska CANDLELIGHT - 3
Tawuła japońska CANDLELIGHT - 5

Tawuła japońska CANDLELIGHT

TAWUŁA JAPOŃSKA CANDLELIGHT

Spiraea japonica "Canldelight"

  • Forma : roślina w pojemniku C2
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 10-25 cm
15,90 zł
Brutto

Tawuła japońska ‘Candlelight’ to niski krzew o płaskim i kulistym pokroju oraz pięknie wybarwionych liściach. Krzew osiąga około 60 cm wysokości i 90 cm szerokości. Pędy ma silnie rozgałęzione, liście - małe i eliptyczne, ostro zakończone.

Walory dekoracyjne:

Do najbardziej ozdobnych cech tawuły japońskiej ‘Candlelight’ należą pięknie wybarwiające się liście. Kolor liści zmienia się w ciągu sezonu od jasno żółtych wiosną poprzez żółte do żółto zielonych pod koniec lata. Jesienią są natomiast krwisto czerwone. Kwiaty pojawiają się na przełomie czerwca i lipca, są drobne w lawendowym kolorze, zebrane w płaskie, duże i gęste kwiatostany występujące na krzewie dość obficie.

Warunki uprawy:

‘Candlelight’ - jak wszystkie tawuły japońskie – jest krzewem łatwym w uprawie i wytrzymałym: tolerancyjnym odnośnie gleby, odpornym na trudne warunki, suszę, szkodniki i choroby. Toleruje wszystkie ogrodowe uprawne gleby, źle rośnie jedynie na glebach mokrych i ciężkich. Najlepiej rośnie w pełnym słońcu. Odmiana w pełni mrozoodporna. Wiosną wymaga niskiego przycięcia.

Krzew ozdobny polecany do stosowania w ogrodach przydomowych i zieleni osiedlowej. Bardzo dobra roślina okrywowa zarówno na powierzchnie płaskie, jak i skarpy. Bardzo dobrze znosi cięcie, dlatego można z niej tworzyć niskie żywopłoty zarówno strzyżone, jak i naturalne. Tawuła ‘Candlelight’ nadaje się też do ogrodów skalnych i na wrzosowiska. Można uprawiać ją w pojemnikach. Jest to cenna odmiana, która pozostaje pięknie wybarwiona przez cały sezon wegetacyjny.

64 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.