Śliwa MIRABELKA - 1
Śliwa MIRABELKA - 2
Śliwa MIRABELKA - 3
Śliwa MIRABELKA - 1
Śliwa MIRABELKA - 2
Śliwa MIRABELKA - 3

Śliwa MIRABELKA

Sadzonka 2-letnia o wysokości około 150cm.

Obecnie brak na stanie
13,90 zł
Brutto

Mirabelka z Nancy to śliwa o nieznanym bliżej rodowodzie, pochodząca z Francji, gdzie była uprawiana już od połowy XVII wieku.

Drzewo rośnie średnio silnie, tworzy koronę kulistą, dość zagęszczoną. W owocowanie wchodzi średnio wcześnie, owocuje bardzo obficie, ale często przemiennie. W okresie wiosennym zachwyca obfitym kwitnieniem, które powoduje, że drzewko staje się bardzo dekoracyjnym akcentem. Kwiaty są miododajne.

Owoce drobne, kuliste o  złocistożółtej barwie. Miąższ zwarty, bardzo słodki,  korzenny, który łatwo oddziela się od pestki.

Ze względu na barwę owoców, mirabelki często mylone są z ałyczą, jednak owoce tej drugiej są kwaskowate do cierpkich. 

Jest to odmiana samopylna, która jednocześnie jest dobrym zapylaczem dla innych śliw. Owoce dojrzewają w drugiej połowie sierpnia.

Odmiana udaje się prawie wszędzie, z wyjątkiem stanowisk na glebach suchych. Jest mało wrażliwa na choroby i średnio wytrzymała na mróz.

Ze względu na niepowtarzalny aromat, śliwki te są tam spożywane nie tylko w stanie świeżym, ale mają także duże znaczenie w przetwórstwie. Produkuje się z nich musy owocowe, kompoty, susz, soki oraz alkohole.

No reviews

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.