śliwa CACANSKA RANA
śliwa CACANSKA RANA
śliwa CACANSKA RANA - 4
śliwa CACANSKA RANA - 4
śliwa CACANSKA RANA - 4
śliwa CACANSKA RANA - 4

śliwa CACANSKA RANA

ŚLIWA CACANSKA RANA

  • Forma : goły korzeń zabezpieczony na czas transportu
  • Podkładka: Ałycza
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 150 cm
19,90 zł
Brutto

Data wysyłki - 8 marzec 2023r. - w tej chwili prowadzona jest przedsprzedaż

 Śliwa Cacanska Rana to wczesna odmiana śliwy, otrzymana w 1961 roku, w Jugosławii (obecnie Serbia) ze skrzyżowania odmian Węgierka Wangenheima i Węgierka Pożegacza.Drzewo rośnie silnie, tworząc rzadką, rozłożystą koronę. W okres owocowania wchodzi w trzecim roku, plonując niezbyt obficie, ale regularnie. Owocuje słabo na początku okresu owocowania, starsze drzewa owocują umiarkowanie obficie, corocznie. Kwitnie pod koniec kwietnia lub na początku maja. Kwiaty są białe, średniej wielkości. Odmiana częściowo samopylna, dobrymi zapylaczami są dla niej odmiany Ruth Gerstetter i Stanley. Daje dość duże (35 – 40 g), jajowate, różowo fioletowe owoce, silnie pokryte bardzo intensywnym, jasnoniebieskim nalotem, dojrzewają pod koniec lipca, po dojrzeniu mogą opadać. Miąższ zwarty, żółto zielony, w pełnej dojrzałości pomarańczowy, kwaskowato słodki, aromatyczny, średnio soczysty, odchodzący od pestki. Najlepszy smak i aromat owoce uzyskują podczas ciepłej, słonecznej pogody.

Drzewa i pąki dość wrażliwe na mróz. Kwiaty mogą być uszkadzane przez wiosenne przymrozki. Na choroby i szkodniki odmiana średnio podatna.
Śliwa Cacanska Rana to jedna z odmian deserowych śliw, doskonała również na przetwory (kompoty, powidła). Ze względu na wczesną porę dojrzewania, duże i smaczne owoce, ich wysoką jakość oraz tolerancję na szarkę, polecana do ogrodów działkowych i przydomowych, szczególnie na żyzne, ciepłe i przepuszczalne gleby oraz cieplejsze stanowiska.

 Zapylacze: Ruth Gerstetter i Stanley

192 Przedmioty
2021-09-27
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.