Róża rabatowa ROSE DE RESHT - 1
RÓŻA TRABATOWA ROSE DE RESHT
RÓŻA TRABATOWA ROSE DE RESHT
Róża rabatowa ROSE DE RESHT - 1
RÓŻA TRABATOWA ROSE DE RESHT
RÓŻA TRABATOWA ROSE DE RESHT

Róża rabatowa ROSE DE RESHT

RÓŻA ROSE DE RESHT

  • Forma : goły korzeń zabezpieczony na czas transportu
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 40 cm
Obecnie brak na stanie
8,90 zł
Brutto

Odmiana "Rose de Rescht" to róża damasceńska lub portlandzka powtarzająca kwitnienie, co jest rzadkie u róż historycznych. Odmiana o nieznanym pochodzeniu z przed 1900 roku. Wielokrotnie reintrodukowana, po raz ostatni sprowadzona do Wielkiej Brytanii prawdopodobnie około 1940 roku z irańskiego miasta Rasht, stąd wzięła się obecna jej nazwa.

Pędy wzniesione do góry, sztywne i proste, o licznych, niedużych i czerwonawych kolcach. Krzewy bardzo gęste, wzniesione, ale szerokie, osiągają około 120 cm. Liście zielono niebieskawe, duże, długo utrzymują się na krzewach.

Zaczyna kwitnąć bardzo wcześnie, czasami już w maju i powtarza kwitnienie z małymi przerwami przez całe lato do mrozów. Kwiaty rozwijają się z kulistych, małych pąków otulonych dużymi działkami kielicha, są purpurowo amarantowe (biskupie), bardzo pełne, rozetowe, o średnicy około 7-9 cm. Kwiaty są skupione przeważnie na szczytach pędów.

Odmiana ta jest zaliczana do jednych z najpiękniej i najmocniej pachnących róż.

Nie wymaga okrycia na zimę. Bardzo dobrze kwitnie w półcieniu. Nie znosi palącego słońca. Rośnie i kwitnie bez większych zabiegów, pięknie zdobiąc rabatę przez cały sezon. 

Najlepiej wygląda na pierwszym planie rabaty. Ładnie prezentuje się w towarzystwie innych róż, krzewów, bylin. Może być uprawiana w dużych pojemnikach. Kwiaty nadają się do ścinania i tworzenia bukietów.

No reviews

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.