Wiciokrzew GRAHAM THOMAS - 1
Wiciokrzew GRAHAM THOMAS - 4
Wiciokrzew GRAHAM THOMAS - 1
Wiciokrzew GRAHAM THOMAS - 4

Wiciokrzew GRAHAM THOMAS

WICIOKRZEW GRAHAM THOMAS

Lonicera periclymenum 'Graham Thomas'

  • Forma : roślina  w pojemniku C2
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 50 cm
Obecnie brak na stanie
32,90 zł
Brutto

Opis odmiany Wiciokrzewu Graham Thomas


Dość szybko rosnący rodzaj pnącza z rodziny przewiertniowatych. Może urosnąć do 3-4 m długości. By osiągnął swe odpowiednie wymiary, należy go zasadzić na solidnych podporach. Wspina się po nich owijając je swoimi pędami. Kwitnie obficie i bardzo długo - od maja, aż do października.

Walory dekoracyjne:

Wiciokrzew charakteryzuje się mocno, acz przyjemnie pachnącymi rurkowatymi kwiatami w kolorze beżowo-żółtym. Płatki kwiatu są dwuwargowe i osiągają wielkość 4-6 cm. Korona początkowo jest barwy kremowej, w miarę przekwitania zmienia się ona na żółty. Młode pędy mają odcień czerwonofioletowy. Liście są jajowate lub eliptyczne, szczytowo zrośnięte, częściowo zimozielone o długości 4-6 cm, z zewnątrz ciemnozielone, od wewnętrznej strony sinozielone. W okresie jesiennym pojawiają się dekoracyjne, czerwone owoce.

Warunki uprawy:

Wiciokrzew ma niewielkie wymagania glebowe, dobrze rośnie na większości podłożach o umiarkowanej wilgotności. Roślina preferuje stanowiska w pełnym słońcu, choć może być także posadzona w półcieniu, lecz będzie słabiej kwitła. Ważne, by zasadzić ją w miejscu osłoniętym od silnego wiatru.

Pnącze te najlepiej sadzić przy różnego rodzaju podporach, ogrodzeniach, trejażach, altanach bądź kratkach. Można także uprawiać je w pojemnikach na balkonach lub tarasach- wówczas należy je okrywać przed zimnem styropianem.

No reviews

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.