WICIOKRZEW BELGICA SELECT - 1
WICIOKRZEW BELGICA SELECT - 2
WICIOKRZEW BELGICA SELECT - 1
WICIOKRZEW BELGICA SELECT - 2

WICIOKRZEW BELGICA SELECT

WICIOKRZEW BELGICA SELECT

Lonicera periclymenum 'Belgica Select'

  • Forma : roślina  w pojemniku C2
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 50 cm
Obecnie brak na stanie
32,90 zł
Brutto

Opis odmiany Wiciokrzewu Belgica Select


Szybko rosnący rodzaj pnącza z rodziny przewiertniowatych. Może urosnąć maksymalnie do 3 m wysokości (przy rocznym wzroście do około 1 m) By osiągnął swe odpowiednie wymiary, należy go zasadzić na solidnych podporach. Wspina się po nich owijając je swoimi pędami. Kwitnie obficie i bardzo długo - od maja, aż do października.

Walory dekoracyjne:

Wiciokrzew charakteryzuje się mocno, acz przyjemnie pachnącymi rurkowatymi kwiatami w kolorze kremowo-różowo-fioletowym. Płatki kwiatu są dwuwargowe i niezbyt duże. Korona początkowo jest barwy kremowej, w miarę przekwitania zmienia się ona na żółty. Liście pojawiają się na cienkich, elastycznych pędach, są one gładkie, błyszczące, intensywnie zielone, rosną po dwa naprzeciwko siebie. Od września na roślinie zaczynają pojawiać się kuliste, intensywnie czerwone owoce.

Warunki uprawy:

Wiciokrzew ma niewielkie wymagania glebowe, dobrze rośnie na żyznych, przepuszczalnych podłożach o umiarkowanej wilgotności, Roślina preferuje stanowiska w pełnym słońcu, choć może być także posadzona w półcieniu. Ważne, by zasadzić ją w miejscu osłoniętym od silnego wiatru. Jest także odporna na choroby i zanieczyszczenia środowiskowe, w pełni mrozoodporna. Nie wymaga ona cięcia (poza przycinaniem za dużych pędów).

Pnącze te najlepiej sadzić przy różnego rodzaju podporach, ogrodzeniach, trejażach, altanach bądź kratkach. Można także uprawiać je w pojemnikach na balkonach lub tarasach- wówczas należy je okrywać przed zimnem styropianem.

No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.