PLATAN KLONOLISTNY
PLATAN KLONOLISTNY
PLATAN KLONOLISTNY
PLATAN KLONOLISTNY
PLATAN KLONOLISTNY
PLATAN KLONOLISTNY - 6
PLATAN KLONOLISTNY
PLATAN KLONOLISTNY
PLATAN KLONOLISTNY
PLATAN KLONOLISTNY
PLATAN KLONOLISTNY
PLATAN KLONOLISTNY - 6

PLATAN KLONOLISTNY

PLATAN KLONOLISTNY

Platanus acerifolia

  • Forma : roślina w pojemniku C3
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 80-100 cm
34,90 zł
Brutto

Platan klonolistny (Platanus acerifolia) – gatunek drzewa z rodziny platanowatych. Jest krzyżówką dwóch bardzo popularnych odmian platanów- platana wschodniego (Platanus orientalis L.), który posiada potężnie rozbudowany pień i szeroką koronę, (może osiągnąć wysokość nawet do 40 m) oraz platana zachodniego (Platanus occidentalis L.), którego korona może osiągnąć do 30 m szerokości, a samo drzewo do 40 m wysokości.

Platan klonolistny to bardzo okazałe drzewo, które może osiągnąć do 30 metrów wysokości, posiada przy tym rozłożystą, bujną koronę,  z której samoistnie odpadają wielkie płaty, pozostawiając na pniu i konarach jasne, żółtawobiałe łaty.  Liście platana przypominają liście klonu, (stąd nazwa) lub dłoni. Jesienią zmieniają kolor na złotoczerwony, żółtopomarańczowy. Charakteryzują się one także jasnozielonym, lśniącym ubarwieniem, (od spodu są one jaśniejsze). Blaszkowate, pojedyncze, nie posiadają owłosienia, są gładkie w dotyku. Kwiaty tego drzewa są rozsiewane przez wodę i wiatr, rozdzielnopłciowe, niepozorne, zebrane są one w gęste, kuliste główki, najczęściej zwisają one po dwie. Owoce to małe kuliste i owłosione orzeszki.

Platan klonolistny ze względu na swoje rozmiary nadaje się do sadzenia tylko na dużych powierzchniach, taki jak: aleje, parki wielkie ogrody, skwery. Jest jedynym przedstawicielem tego gatunku, który znosi niskie temperatury i może być hodowany w naszym środowisku.

Drzewo to jest dosyć wymagające i delikatne, należy go sadzić w żyznej, głęboko uprawionej, piaszczysto-gliniastej glebie w ciepłym, nasłonecznionym miejscu, które chroni przed wiatrem. Platan w zasadzie nie toleruje suszy, musi mieć także zapewnione właściwe podłoże, które zapewni mu odpowiednie składniki pokarmowe, dlatego najlepiej czuje się on przy różnych akwenach wodnych, taki jak stawy, jeziora.

50 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.