Pigwa wielkoowocowa JABŁKOWA 160 cm - 1
Pigwa wielkoowocowa JABŁKOWA 160 cm - 2
Pigwa wielkoowocowa JABŁKOWA 160 cm - 3
Pigwa wielkoowocowa JABŁKOWA 160 cm - 1
Pigwa wielkoowocowa JABŁKOWA 160 cm - 2
Pigwa wielkoowocowa JABŁKOWA 160 cm - 3

Pigwa wielkoowocowa JABŁKOWA 160 cm

PIGWA Jabłkowa

Cydonia oblonga

  • Forma : goły korzeń zabezpieczony na czas transportu
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 140-160 cm
24,90 zł
Brutto

Data wysyłki - 8 marzec 2023r. - w tej chwili prowadzona jest przedsprzedaż

Sądzi się, że to pigwa była owocem, który biblijna Ewa podała Adamowi. Już kilka tysięcy lat temu Kreteńczycy uprawiali pigwy, zwane mela Kydonia czyli jabłko z Kydonii. Była cennym owocem, który służył jako środek płatniczy. Z Krety rozprzestrzeniła się na szeroki świat. Pigwa była symbolem Afrodyty, a Rzymianie poświęcili ją bogini Wenus. 
W języku portugalskim pigwa to marmelo, stąd pochodzi słowo marmolada.

Pigwa (Cydonia oblonga) należy do rodziny różowatych, jak grusza i jabłoń. Duże kwitnące na biało lub różowo kwiaty wydzielają przyjemny zapach. Żółte owoce mają cudowny, wyrazisty aromat. Mają kształt jabłka. Pigwy pokryte są gęstymi drobnymi włoskami, które ścierają się. Owoców nie spożywa się na surowo, bo są cierpkie i bardzo twarde. Dopiero po przetworzeniu ujawnia się ich smak i aromat. Owoce zbieramy pod koniec października. W chłodnym miejscu można je przechowywać przez kilka tygodni. 

Z powodu dużej ilości pektyn doskonale nadają się na galarety słodkie i słodko-kwaśne do mięs oraz marmolady. Wspaniale wzmacniają smak przetworów z jabłek i z gruszek. Możne je łączyć z miodem lub faszerować. Z pigwy można robić aromatyczne nalewki, likiery, Owoce zawierają garbniki, witaminę C, żelazo, mangan, miedź, nikiel, glin, olejki eteryczne. Pigwa przygotowana z miodem i octem pobudza apetyt. Przez wytrząsanie nasion z wodą otrzymujemy śluzy stosowane przy nieżytach żołądka, jelit, wzdęciach i zapaleniu tchawicy i oskrzeli.

Z powodu pięknego zapachu całe owoce kładziono w bieliźniarkach.

Pigwa jest smaczna, aromatyczna i dekoracyjna!!!

96 Przedmioty
2021-09-27
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.