Pigwa wielkoowocowa GRUSZKOWA 160 cm - 1
Pigwa wielkoowocowa GRUSZKOWA 160 cm - 2
Pigwa wielkoowocowa GRUSZKOWA 160 cm - 3
Pigwa wielkoowocowa GRUSZKOWA 160 cm - 3
Pigwa wielkoowocowa GRUSZKOWA 160 cm - 1
Pigwa wielkoowocowa GRUSZKOWA 160 cm - 2
Pigwa wielkoowocowa GRUSZKOWA 160 cm - 3
Pigwa wielkoowocowa GRUSZKOWA 160 cm - 3

Pigwa wielkoowocowa GRUSZKOWA 160 cm

PIGWA Gruszkowa

Cydonia oblonga

  • Forma : goły korzeń zabezpieczony na czas transportu
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 140-160 cm
24,90 zł
Brutto

Czas wysyłki: do 7 dni roboczych

Pigwa uprawiana jest ze względu na swoje owoce, ozdobna jest także podczas kwitnienia. Białe kwiaty (V-VI) są duże (4-5cm), o bardzo przyjemnym zapachu. Sadzona jest w ogródkach przydomowych i w parkach. Wykorzystywana bywa do formowania bonsai.
Owoce pigwy cenione są ze względu na wartości przetwórcze i walory smakowe, zawierają dużo witamin i cukrów,makro i mikroelementów.
 
Owoce dojrzewają od września do października, duże ( nawet do 250g), koloru żółtego o bardzo przyjemnym aromacie. Miąższ jest twardy i mało soczysty, ale bardzo aromatyczny, dzięki czemu pigwa jest idealnym owocem do przetworów, konfitur, dżemów, nalewek, galaretek i soków. Świetne jako dodatek do ciast czy herbaty. Miąższ pigwy gruszkowej uważany jest za bardziej soczysty i o mniejszej ilości komórek kamiennych niż u pigwy jabłkowej.
 
Pigwy zawierają dużo witaminy C, oraz mikroelementów żelaza, miedzi, boru, niklu tytanu, glinu i manganu. Owoce pozostawione dłużej w pomieszczeniu wydzielają bardzo delikatny orzeźwiający zapach. W chłodnym miejscu można je przechowywać kilka miesięcy.
Lubi gleby żyzne, dość wilgotne najlepiej o odczynie nieco kwaśnym. Preferuje stanowiska słoneczne, osłonięte. Ma płytki system korzeniowy i dlatego wymaga żyznej i stale wilgotnej gleby. Jest światłolubna, na mróz nie jest całkowicie odporna.
 

Posiada siedem razy więcej witaminy C, niż cytryna.

Nie przyjmuje metali ciężkich.

76 Przedmioty
2021-09-27
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.