Miskant chiński ZEBRINUS - 1
Miskant chiński ZEBRINUS - 2
MISKANT CHIŃSKI  ZEBRINUS 45cm DONICZKA
Miskant chiński ZEBRINUS - 4
Miskant chiński ZEBRINUS - 1
Miskant chiński ZEBRINUS - 2
MISKANT CHIŃSKI  ZEBRINUS 45cm DONICZKA
Miskant chiński ZEBRINUS - 4

Miskant chiński ZEBRINUS

MISKANT CHIŃSKI ZEBRINUS

Miscanthus sinensis "Zebrinus"

  • Forma : roślina w pojemniku C-3
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: uzależniona od pory roku
16,90 zł
Brutto

Bardzo ozdobna, silnie rosnąca trawa o charakterystycznych zielonych liściach w poprzeczne, nieregularne, kremowe pasy. Tworzy duże, wzniesione, gęste kępy o wysokości 200 cm. Podobna do odmiany "Strictus". Pokrój wachlarzowaty.

Ozdobne są również wyrastające jesienią (odmiana nie zawsze kwitnie), jedwabiste, srebrnoszare kłosy, z czasem przybierające barwę blado różowoczerwoną. Kwiaty wyrastają ponad liście. Jeżeli jesienią pojawiają się kwiatostany, które zdobią roślinę aż do wiosny - ciekawie wyglądają oszronione zimą. Kwitnie od września.

Odmiana jest dość łatwa w uprawie ale ma jednak pewne wymagania. Jest dość odporna na niskie temperatury ale młode, świeżo posadzone egzemplarze warto zabezpieczyć na zimę. Gleba powinna być umiarkowanie wilgotna, przepuszczalna, żyzna, gliniasta. Stanowisko słoneczne.

Roślina znajduje wiele zastosowań. Nie jest tak ekspansywna jak miskant olbrzymi. Można tworzyć z niej żywopłoty, sadzić w pobliżu oczka wodnego lub na tle ściany domu. Może być tłem dla bylin lub kwiatów jednorocznych. Nadaje się do kompozycji z traw, wnosząc nieco wschodniej egzotyki do ogrodu.

97 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.