MISKANT CHIŃSKI PUNKTCHEN - 2
MISKANT CHIŃSKI PUNKTCHEN - 3
MISKANT CHIŃSKI PUNKTCHEN - 4
MISKANT CHIŃSKI PUNKTCHEN - 8
MISKANT CHIŃSKI PUNKTCHEN - 5
MISKANT CHIŃSKI PUNKTCHEN - 5
MISKANT CHIŃSKI PUNKTCHEN - 2
MISKANT CHIŃSKI PUNKTCHEN - 3
MISKANT CHIŃSKI PUNKTCHEN - 4
MISKANT CHIŃSKI PUNKTCHEN - 8
MISKANT CHIŃSKI PUNKTCHEN - 5
MISKANT CHIŃSKI PUNKTCHEN - 5

MISKANT CHIŃSKI PUNKTCHEN

MISKANT CHIŃSKI PUNKTCHEN

Miscanthus sinensis 'Pünktchen'

  • Forma : roślina  w pojemniku P13/P14
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: uzależniona od pory roku
26,90 zł
Brutto

Data wysyłki - 8 marzec 2023r. - w tej chwili prowadzona jest przedsprzedaż

Opis odmiany Miskanta chińskiego Punktchen


Wysoka, szybko rosnąca trawa ozdobna o pasiastych źdźbłach, dorastająca do 150 cm wysokości (podczas rozkwitu osiąga 200 cm). Posiada kaskadowy pokrój, a także dorodne oraz szerokie sztywno wyprostowane kępy. Kwitnie na przełomie września i października. Odmiana pochodzi z selekcji niemieckiego szkółkarza Ernsta Pagelsa.

Walory dekoracyjne:

Odmiana charakteryzuje się okazałymi, sztywno wyprostowanymi kępami o poprzecznie paskowanych, ciemnozielono-złocistych liściach. (Wybarwienia występują w odstępie ok. 10 cm) . Cętki pojawiają się na źdźbłach stopniowo, wraz ze wzrostem rośliny. Liście są wąskie, mają ok. 1 cm średnicy, ostro zakończone. Listowie od zewnętrznej strony ugina się do ziemi mniej więcej na ¾ wysokości, te znajdujące się w centralnej części pozostaje wyprostowane. Roślina rozpoczyna wegetację w maju, ale dzięki szybkiemu wzrostowi już w czerwcu może wspaniale się prezentować. Trawa w naszych warunkach klimatycznych zakwita dość późno, bo dopiero w okresie jesiennym, najczęściej jest to początek października.. Wyrastają z niej wówczas liczne bordowe kwiatostany zebrane w wiechy, które z czasem stopniowo bledną, aż stają się całkowicie srebrzyste. Kwiaty osadzone są na bardzo długich pędach, mających ok. 2 m wysokości. Kwiaty w tej postaci są atrakcyjne także zimą, gdyż pozostają one na bylinie aż do następnej wiosny

Warunki uprawy:

Miskant chiński Punktchen wymaga gleb żyznych, dobrze przepuszczalnych o stale wilgotnym i zdrenowanym podłożu, o odczynie lekko kwaśnym. Preferuje stanowisko słoneczne lub półcieniste osłonięte od wiatru. W okresie wiosennym, warto przyciąć kępę o ok. 20-30 cm, by trawa mogła się dobrze rozrosnąć. Miskanty należą do roślin mrozoodpornych, ale młode okazy w pierwszych dwóch latach należy okrywać u podstawy, obsypując ich podłoże korą.

Miskant jest idealny do ogrodów przydomowych, doskonale sprawdzi się, jako roślina ozdobna na rabatach, w grupie, z innymi bylinami ozdobnymi lub pojedynczo np. jako soliter. Cudownie prezentuje się na skalniakach, jak i w pojemnikach ozdabiając swym uroczymi liśćmi tarasy lub balkony. Polecana do ogrodów skalnych, parków czy dużych ogrodów naturalistycznych.

64 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.