Magnolia GOLD STAR Szczepiona - 1
Magnolia GOLD STAR Szczepiona - 6
Magnolia GOLD STAR Szczepiona - 1
Magnolia GOLD STAR Szczepiona - 6

Magnolia GOLD STAR Szczepiona

MAGNOLIA GOLD STAR

Magnolia Soulange'a 'Gold Star'

  • Forma: roślina szczepiona w pojemniku C5
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 100-120 cm
Obecnie brak na stanie
99,90 zł
Brutto

Opis odmiany Magnolii GOLD STAR


To silnie rosnąca odmiana o maślanożółtych, gwieździstych kwiatach. Krzew o wyprostowanym pokroju i sztywnych prostych pędach. Szybko rośnie (w ciągu roku może urosnąć do 60 cm) osiąga 2-3 m wysokości i podobną średnicę. W stanie bezlistnym roślina prezentuje ciekawy kształt gałęzi. Gold Star kwitnie na przełomie kwietnia i maja, przed pojawieniem się liści.

Walory dekoracyjne:

Ta odmiana magnolii może się pochwalić ślicznymi dużymi kwiatami w kształcie gwiazdy o średnicy 10 cm. W czasie rozkwitu roślina bardzo bujnie się nimi pokrywa, co tworzy niesamowity widok. Młode liście wyrastające latem o czerwonej barwie, z czasem robią się zielone, by jesienią ponownie wrócić do purpurowej kolorystyki. Są one dość duże i pokryte z każdej strony delikatnym meszkiem.

Warunki uprawy:

Magnolia Gold Star wymaga gleby przepuszczalnej, próchniczej lub piaszczysto-gliniastej, żyznej o odczynie lekko kwaśnym, ważne by podłoże było stale umiarkowanie wilgotne. (Nie wolno doprowadzić do tego, by bryła korzeniowa się przesuszyła). Ma bardzo delikatny system korzeniowy, nie lubi przekopywania ziemi w obrębie swoich korzeni, dlatego przesadzanie rośliny nie jest wskazane. Preferuje stanowiska słoneczne i półcieniste, ale ważne dla niej jest, by była osłonięta od wiatru, w cichym, spokojnym miejscu. Ich system korzeniowy wymaga osłony (w tym celu najlepiej jest użyć kory sosnowej, która uchroni korzenie zarówno przed przemarznięciem, jak i przed jego uschnięciem. Odmiana w pierwszych latach po posadzeniu może być wrażliwa na przymrozki, należy je zatem osłaniać.

Magnolia pięknie będzie się prezentować w każdego typu ogrodzie, ale ze względu na jej delikatny system korzeniowy, lepiej będzie, jeśli zostanie posadzona jako soliter bądź w towarzystwie płytko korzeniących się bylin i roślin jednorocznych zasianych wprost do gruntu.

Magnolia szczepiona kwitnie już w pierwszym roku po posadzeniu.

No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.