Liliowiec AMADEUS - 1
Liliowiec AMADEUS - 2
Liliowiec AMADEUS - 3
Liliowiec AMADEUS - 5
Liliowiec AMADEUS - 1
Liliowiec AMADEUS - 2
Liliowiec AMADEUS - 3
Liliowiec AMADEUS - 5

Liliowiec AMADEUS

LILIOWIEC AMADEUS

Hemerocallis 'Amadeus'

  • Forma : roślina w pojemniku C3
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: uzależniona od pory roku
27,90 zł
Brutto

Opis odmiany Liliowca AMADEUS


Efektowny liliowiec o kwiatach w kolorze intensywnie czerwono-pomarańczowym z żółtym środkiem dorastający do 60 cm. Liście długie, zielone, równowąskie tworzą idealne tło dla pojedynczych kwiatów. Liście są wiecznie zielone, a duże kwiaty zachwycają urodziwym czerwono-pomarańczowym kolorem. Liliowce kwitną od czerwca do sierpnia, a zdarza się, że powtarzają kwitnienie i mamy kwiaty w końcu września i październiku.

Walory dekoracyjne:

Liliowce to rośliny ozdobne z liści i kwiatów, a dzięki swej nieprzeciętnej urodzie mogą być w różny sposób wykorzystane w ogrodach przydomowych. Gatunek ten można sadzić pojedynczo lub w niewielkich grupach.

Warunki uprawy:

Liliowce to bardzo wdzięczne i niezawodne rośliny o małych wymaganiach, które mogą być sadzone praktycznie w każdym niezacienionym zakątku ogrodu. Preferują miejsca nasłonecznione jak i częściowo ocienione. Kwitną obficie każdego roku, są w pełni mrozoodporne, a do dobrego wzrostu wystarczy im każda przeciętna gleba. Są roślinami niewymagającymi, opieka nad liliowcami sprowadza się do oczyszczenia z zeszłorocznych liści wiosną oraz podlewania w czasie suszy.

Najczęściej sadzi się je na rabatach z innymi bylinami, ale zależnie od docelowej wielkości mogą też stanowić ozdobę donic na tarasach i balkonach. Nadają się także na kwiaty cięte.

100 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.