Liliowiec CONGO CORAL - 1
Liliowiec CONGO CORAL - 5
Liliowiec CONGO CORAL - 1
Liliowiec CONGO CORAL - 5

Liliowiec CONGO CORAL

LILIOWIEC CONGO CORAL

Hemerocallis 'Congo Coral'

  • Forma : roślina w pojemniku C4
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: uzależniona od pory roku
Obecnie brak na stanie
19,90 zł
Brutto

Opis odmiany Liliowca CONGO CORAL


Zachwycający liliowiec w kolorze pastelowo czerwonym dorastający do 50 cm. Liście długie, zielone, równowąskie tworzą tło dla pojedynczych kwiatów. Kępiaste liście są wiecznie zielone, a duże kwiaty zachwycają urodziwym łososiowatym kolorem i delikatnym zapachu. Liliowce kwitną od czerwca do sierpnia, a zdarza się, że powtarzają kwitnienie i mamy kwiaty w końcu września i październiku.

Walory dekoracyjne:

Ciekawy pokrój tych liliowców i dekoracyjność kwiatów oraz liści sprawiają, że dzięki swej nieprzeciętnej urodzie rośliny te mogą być w różny sposób wykorzystane w ogrodach przydomowych, zieleni miejskiej i w pobliżu zbiorników wodnych. Gatunek ten można sadzić pojedynczo lub w niewielkich grupach.

Warunki uprawy:

Liliowce to bardzo wdzięczne i niezawodne rośliny o małych wymaganiach, które mogą być sadzone praktycznie w każdym dobrze nasłonecznionym zakątku ogrodu. Preferują miejsca nasłonecznione jak i częściowo ocienione. Kwitną obficie każdego roku, są w pełni mrozoodporne, a do dobrego wzrostu wystarczy im gleba żyzna i przepuszczalna. Są roślinami niewymagającymi, opieka nad liliowcami sprowadza się do oczyszczenia z zeszłorocznych liści wiosną oraz podlewania w czasie suszy.

Skalniaki i ogrody żwirowe dla tego liliowca będą najlepszym otoczeniem. Warto sadzić ten gatunek z trawami ozdobnymi oraz wykorzystać do kompozycji naturalistycznych i ogrodowych. Liliowce idealnie do sadzenia w okolicach zbiorników wodnych, na rabatach w ogrodach przydomowych i w parkach. Przepiękne kwiaty można wykorzystać do bukietów.

No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.