Liliowiec CREAM DROP - 1
Liliowiec CREAM DROP - 2
Liliowiec CREAM DROP - 3
Liliowiec CREAM DROP - 6
Liliowiec CREAM DROP - 1
Liliowiec CREAM DROP - 2
Liliowiec CREAM DROP - 3
Liliowiec CREAM DROP - 6

Liliowiec CREAM DROP

LILIOWIEC CREAM DROP

Hemerocallis 'Cream Drop'

  • Forma : roślina w pojemniku C4
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: uzależniona od pory roku
22,90 zł
Brutto

Opis odmiany Liliowca CREAM DROP


Liliowiec o słodkim kremowo żółtym kolorze i intensywnie żółtym środkiem dorastający do 80 cm. Liście długie, zielone, równowąskie tworzą tło dla pojedynczych kwiatów. Kępiaste liście są wiecznie zielone, a duże kwiaty zachwycają urodziwym kremowym kolorem oraz cudnym zapachem. Liliowce kwitną od czerwca do sierpnia, a zdarza się, że powtarzają kwitnienie i mamy kwiaty w końcu września i październiku.

Walory dekoracyjne:

Liliowiec tego gatunku dzięki swej nieprzeciętnej urodzie i ciekawym pokroju idealnie będzie pasował do każdego ogrodu ozdobnego. Co ciekawe roślina ta należy do odmian jadalnych i nadaje się do dekorowania potraw. Gatunek ten można sadzić zarówno pojedynczo lub w niewielkich grupach.

Warunki uprawy:

Liliowce to bardzo wdzięczne i niezawodne rośliny o małych wymaganiach, które mogą być sadzone praktycznie w każdym słonecznym zakątku ogrodu. Kwitną obficie każdego roku, są w pełni mrozoodporne, a do dobrego wzrostu wystarczy im każda przeciętna gleba. Są roślinami niewymagającymi, opieka nad liliowcami sprowadza się do oczyszczenia z zeszłorocznych liści wiosną oraz podlewania w czasie suszy.

Rośliny idealne do sadzenia na rabatach w ogrodach przydomowych i parkach. Liliowiec ten dobrze się prezentuje wśród innych leśnych roślin. Jego przepiękne kwiaty można wykorzystać też do bukietów, a także do dekoracji potraw.

98 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.