Liliowiec EL DESPERADO - 1
Liliowiec EL DESPERADO - 7
Liliowiec EL DESPERADO - 1
Liliowiec EL DESPERADO - 7

Liliowiec EL DESPERADO

LILIOWIEC EL DESPERADO

Hemerocallis 'El Desperado'

  • Forma : roślina w pojemniku C4
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: uzależniona od pory roku
Obecnie brak na stanie
19,90 zł
Brutto


Opis odmiany Liliowca EL DESPERADO


Liliowiec o żółtym kolorze i intensywnie winno – fioletowym środkiem dorastający do 65 cm. Liście długie, zielone, równowąskie tworzą tło dla pojedynczych kwiatów. Kępiaste liście są wiecznie zielone, ale opadają na zimę. Kwiaty zachwycają urodziwym żółto - fioletowym kolorem oraz cudnym zapachem. Liliowce te kwitną od czerwca do sierpnia, a zdarza się, że powtarzają kwitnienie i mamy kwiaty w końcu września i październiku.

Walory dekoracyjne:

Liliowce to rośliny hodowane ze względu na kwiaty, dzięki którym zachwycają nas swoją nieprzeciętną urodą i mogą być w różny sposób wykorzystane w ogrodach przydomowych. Gatunek ten można sadzić zarówno pojedynczo lub w niewielkich grupach.

Warunki uprawy:

Liliowce to bardzo wdzięczne i niezawodne rośliny o małych wymaganiach, które mogą być sadzone praktycznie w każdym słonecznym zakątku ogrodu. Kwitną obficie każdego roku, są w pełni mrozoodporne, a do dobrego wzrostu wystarczy im każda żyzna, przepuszczalna  i umiarkowanie wilgotna gleba. Są roślinami niewymagającymi, a opieka nad liliowcami sprowadza się do oczyszczenia z zeszłorocznych liści wiosną oraz podlewania w czasie suszy.

Skalniaki i ogrody żwirowe dla tego liliowca będą najlepszym otoczeniem. Warto sadzić ten gatunek z trawami ozdobnymi oraz wykorzystać do kompozycji naturalistycznych i ogrodowych. Liliowce idealnie nadają się do sadzenia w okolicach zbiorników wodnych, na rabatach w ogrodach przydomowych i w parkach. Przepiękne kwiaty można wykorzystać do bukietów.

No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.