LESZCZYNA Orzech laskowy LAMBERTA CZERWONY - 1

LESZCZYNA Orzech laskowy LAMBERTA CZERWONY

ORZECH LASKOWY LAMBERTA CZERWONY

  • Forma : goły korzeń zabezpieczony na czas transportu
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 100 cm
Obecnie brak na stanie
3,00 zł
Brutto

Oryginalny krzew o wolnym wzroście i czerwonym zabarwieniu liści oraz orzechów. Odmiana pochodzi z południowo-zachodniej Europy, prawdopodobnie z Włoch. W stanie dzikim występuje w Europie i Azji Mniejszej po Kaukaz. W Polsce nie występuje dziko, jest uprawiana. Osiąga około 3-5m wysokości, tworzy korony luźne, rozłożyste o nieregularnym kształcie. Owocuje niezbyt obficie, owoce pojawiają się już na 2-letnich krzewach. Orzechy o małych lub średnich rozmiarach, jajowate, ostro zakończone, są bardzo smaczne o smaku migdałowym, używa się ich m. In. w cukiernictwie do wytwarzania czekolad i chałwy. Dojrzewają w drugiej połowie września. Skorupa brunatna z ciemnymi pasami. Jądro dobrze wypełnia skorupę. Uprawiana dla owoców wymaga stanowiska słonecznego, w celu ozdobnym może być sadzona zarówno w miejscu słonecznym, jak i w półcieniu. Nie ma specjalnych wymagań co do gleby, każda żyzna ziemia ogrodowa jest dobra. Roślina dość odporna na mróz.

Polecana do ogrodów przydomowych, do sadzenia w grupach, jako soliter. Będzie prawdziwą ozdobą każdego ogrodu !!

Zapylacze: Lamberta Biały, Cosford, Olbrzymi z Halle

Orzech laskowy dla zdrowia i urody

Orzechy laskowe ,szczególnie zawarte w nich nienasycone kwasy tłuszczowe są niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju tkanki. W diecie wegetariańskiej orzechy zastępują, składniki zwierzęce: witaminy, białka. Orzechy laskowe pomagają leczyć cukrzycę, paradontozę, anemię. Przeciwdziałają powstawaniu kamicy nerkowej. Oliwa z orzechów jest skutecznym lekiem przeciwko tasiemczycy. Pomagają w nerwicach i przeciążeniu umysłowym.

Są bogate w minerały: żelazo, cynk, potas, miedź, fosfor-korzystny dla osób pracujących umysłowo. Orzechy zawierają dużo witamin: witaminę C (zwiększa odporność organizmu),witaminy z grupy B (B1- pomaga w gojeniu się ran,B2-wzmacnia łamliwe paznokcie, włosy,leczy zajady).

Z wszystkich odmian orzechy laskowe zawierają najwięcej witaminy E , która usuwa z organizmu wolne rodniki, pomaga w zaburzeniach krążenia oraz zmniejsza ryzyko chorób serca. Orzechy laskowe zawierają dużo kwasu foliowego,który jest wskazany dla prawidłowego rozwoju małego dziecka, także dla przyszłych mam.

Z liści leszczyny są sporządzane zioła moczopędne.

No reviews

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.