Leszczyna Orzech laskowy OLBRZYMI Z HALLE - 1
Leszczyna Orzech laskowy OLBRZYMI Z HALLE - 2
Leszczyna Orzech laskowy OLBRZYMI Z HALLE - 6
Leszczyna Orzech laskowy OLBRZYMI Z HALLE - 1
Leszczyna Orzech laskowy OLBRZYMI Z HALLE - 2
Leszczyna Orzech laskowy OLBRZYMI Z HALLE - 6

Leszczyna Orzech laskowy OLBRZYMI Z HALLE

ORZECH LASKOWY OLBRZYMI Z HALLE

  • Forma : goły korzeń zabezpieczony na czas transportu
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 100 cm
19,90 zł
Brutto

Data wysyłki - 8 marzec 2023r. - w tej chwili prowadzona jest przedsprzedaż

Odmiana niemiecka. Krzew o silnym wzroście, wyniosły, osiąga około 4-5 m wysokości. Bardzo dobrze owocuje na ciepłych stanowiskach odsłoniętych od mroźnych wiatrów, wymaga gleb żyznych, ciepłych i zasobnych w próchnicę. Jedna z najplenniejszych odmian, owocuje regularnie i obficie. Odmiana wytrzymała na mróz. Orzechy atrakcyjne, smaczne o słodkim smaku, bardzo duże, na ogół bardzo regularne, stożkowate, zwężające się ku wierzchołkowi, skorupka brązowa, błyszcząca z ciemniejszymi smugami, które w czasie przechowywania zanikają. Jądro bardzo duże, całkowicie wypełnia skorupkę, pokryte skórką, bez włóknistej wyściółki, łatwo się blanszuje. Obradzają najczęściej po dwa owoce ale zdarzają się także i trzy w jednym skupieniu. Okrywa równa długości orzecha lub nieco dłuższa silnie przylegająca do wierzchołka orzecha, w okresie dojrzewania rozwiera się stopniowo. Część orzechów opada wraz z okrywami. Dojrzewa pod koniec września.

 

Zapylacze: Cosford, Barceloński, Lamberta Biały

 

Orzech laskowy dla zdrowia i urody

Orzechy laskowe ,szczególnie zawarte w nich nienasycone kwasy tłuszczowe są niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju tkanki. W diecie wegetariańskiej orzechy zastępują, składniki zwierzęce: witaminy, białka. Orzechy laskowe pomagają leczyć cukrzycę, paradontozę, anemię. Przeciwdziałają powstawaniu kamicy nerkowej. Oliwa z orzechów jest skutecznym lekiem przeciwko tasiemczycy. Pomagają w nerwicach i przeciążeniu umysłowym.

Są bogate w minerały: żelazo, cynk, potas, miedź, fosfor-korzystny dla osób pracujących umysłowo. Orzechy zawierają dużo witamin: witaminę C (zwiększa odporność organizmu),witaminy z grupy B (B1- pomaga w gojeniu się ran,B2-wzmacnia łamliwe paznokcie, włosy,leczy zajady).

Z wszystkich odmian orzechy laskowe zawierają najwięcej witaminy E , która usuwa z organizmu wolne rodniki, pomaga w zaburzeniach krążenia oraz zmniejsza ryzyko chorób serca. Orzechy laskowe zawierają dużo kwasu foliowego,który jest wskazany dla prawidłowego rozwoju małego dziecka, także dla przyszłych mam.

Z liści leszczyny są sporządzane zioła moczopędne.

190 Przedmioty
2018-10-01
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.