BERBERYS GOLDEN ROCKET - 1
BERBERYS GOLDEN ROCKET - 6
BERBERYS GOLDEN ROCKET - 8
BERBERYS GOLDEN ROCKET - 1
BERBERYS GOLDEN ROCKET - 6
BERBERYS GOLDEN ROCKET - 8

BERBERYS GOLDEN ROCKET

BERBERYS GOLDEN ROCKET

Berberis thunbergii 'Golden Rocket'

  • Forma: roślina w pojemniku C2
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 20-30cm
21,90 zł
Brutto

Data wysyłki - 8 marzec 2023r. - w tej chwili prowadzona jest przedsprzedaż

Opis odmiany Berberysu GOLDEN ROCKET


Niezwykle atrakcyjny, średniej wielkości ciernisty krzew o kolumnowym, zwartym i gęstym pokroju. Dorasta do 1 m wysokości i 50-60 cm średnicy. Odznacza się wertykalnie ułożonymi pędami. Rozkwita na przełomie maja i czerwca.

Walory dekoracyjne:

Odmiana charakteryzuje się pięknymi, dużymi, gęstymi liśćmi w kolorze złotożółtym.  W okresie jesiennym liście zmieniają swoje ubarwienie na pomarańczowy. Kiedy roślina zakwita, pojawiają się na niej małe, żółte, słabo widoczne kwiaty. Późnym latem rodzą się także drobne czerwone owoce, które mogą na niej pozostać aż do zimy, zdobiąc tym samym nagie już gałęzie drzew.

Warunki uprawy:

Berberys Golden Roket jest tolerancyjny w stosunku do gleby, może rosnąć na przeciętnym ogrodowym, przepuszczalnym podłożu o umiarkowanej wilgotności. Preferuje stanowiska dobrze nasłonecznione, ale poradzi sobie również w półcieniu/. Bardzo dobrze znosi cięcia formujące. Odmiana jest odporna na suszę, zanieczyszczenia, choroby i szkodniki, a także mrozoodporna.

Berberys jest idealny do ogrodów przydomowych i skalnych. Świetnie sprawdzi się na rabatach, w grupach i innymi barwnymi roślinami. Cudownie będzie się także prezentować w postaci żywopłotu czy solitera. Z powodzeniem może być hodowana na tarasach lub balkonach.

100 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.