BERBERYS GOLDEN TORCH - 1
BERBERYS GOLDEN TORCH - 2
BERBERYS GOLDEN TORCH - 6
BERBERYS GOLDEN TORCH - 7
BERBERYS GOLDEN TORCH - 1
BERBERYS GOLDEN TORCH - 1
BERBERYS GOLDEN TORCH - 2
BERBERYS GOLDEN TORCH - 6
BERBERYS GOLDEN TORCH - 7
BERBERYS GOLDEN TORCH - 1

BERBERYS GOLDEN TORCH

BERBERYS GOLDEN TORCH

Berberis thunbergii 'Golden Torch'

  • Forma: roślina w pojemniku C2
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 20-30cm
Obecnie brak na stanie
19,90 zł
Brutto

Czas wysyłki: do 7 dni roboczych

Opis odmiany Berberysu GOLDEN TORCH


Niezwykle atrakcyjny, mały ciernisty krzew o kolumnowym, zwartym i bardzo gęstym pokroju. Dorasta od 70 cm do 1 m wysokości i 50 cm średnicy. Odznacza się wertykalnie ułożonymi pędami. Rozkwita na przełomie maja i czerwca.

Walory dekoracyjne:

Odmiana charakteryzuje się pięknymi, drobnymi, gęstymi liśćmi w kolorze jaskrawozielonożółtym. W okresie jesiennym liście zmieniają swoje ubarwienie na czerwony. Kiedy roślina zakwita, pojawiają się na niej małe, żółte, słabo widoczne kwiaty. Późnym latem rodzą się także drobne czerwone owoce, które mogą na niej pozostać aż do zimy, zdobiąc tym samym nagie już gałęzie krzewu.

Warunki uprawy:

Berberys Golden Torch jest tolerancyjny w stosunku do gleby, może rosnąć na przeciętnym ogrodowym, przepuszczalnym podłożu o umiarkowanej wilgotności. Preferuje stanowiska dobrze nasłonecznione, położona w półcieniu robi się bladozielona. Bardzo dobrze znosi cięcia formujące. Odmiana jest odporna na suszę, zanieczyszczenia, choroby i szkodniki, a także mrozoodporna.

Berberys jest idealny do ogrodów przydomowych i skalnych. Świetnie sprawdzi się na rabatach, w grupach i innymi barwnymi roślinami. Cudownie będzie się także prezentować w postaci żywopłotu czy solitera. Z powodzeniem może być hodowana na tarasach lub balkonach.

No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.