DEREŃ ROZŁOGOWY KELSEYI - 1
DEREŃ ROZŁOGOWY KELSEYI - 2
DEREŃ ROZŁOGOWY KELSEYI - 3
DEREŃ ROZŁOGOWY KELSEYI - 6
DEREŃ ROZŁOGOWY KELSEYI - 1
DEREŃ ROZŁOGOWY KELSEYI - 2
DEREŃ ROZŁOGOWY KELSEYI - 3
DEREŃ ROZŁOGOWY KELSEYI - 6

DEREŃ ROZŁOGOWY KELSEYI

DEREŃ ROZŁOGOWY KELSEYI

Cornus sericea 'Kelseyi'

  • Forma: roślina w pojemniku C3
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: 30cm
12,90 zł
Brutto

Opis odmiany Dereni rozłogowej KELSEYI


Bardzo dekoracyjny, acz niski krzew liściasty o zaokrąglonym, zwartym i gęstym pokroju. Dorasta do 70-75 cm wysokości i ok. 1.5 m średnicy. Zakwita w maju.

Walory dekoracyjne:

Ta odmiana derenia charakteryzuje się jasnozielonymi, eliptycznymi liśćmi, które w okresie jesiennym zmieniają barwę na pomarańczową. Bylina będzie się ładnie prezentować we wszystkich porach roku, ze względu na swoje cienkie, purpurowe pędy. W maju, kiedy roślina zakwita, ukazują się drobne, białe kwiaty, natomiast w październiku zaczyna owocować, wypuszczając małe, białe owoce.

Warunki uprawy:

Dereń Kelseyi nie ma specjalnych wymagań glebowych, choć najlepiej czuje się na żyznym i wilgotnym gruncie, ale dobrze będzie też rosła na przeciętnym, przepuszczalnym, umiarkowanie wilgotnym podłożu, nie lubi za to suchych, piaszczystych ziem. Preferuje stanowisko słoneczne lub półcieniste. Dobrze znosi zanieczyszczenia i złe warunki atmosferyczne, szybko się regeneruje, jest mrozoodporna.

Dereń idealnie nada się do ogrodów przydomowych, parków lub jako zieleń miejska. Pięknie wygląda na rabatach, w grupach i tworzy niesamowite szpalery. Cudownie wygląda też przy różnych stanowiskach wodnych, taki jak: jeziora, stawy, sadzawki, bajorka.

99 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.