HORTENSJA LITTLE SPOOKY - 1
HORTENSJA LITTLE SPOOKY - 7
HORTENSJA LITTLE SPOOKY - 1
HORTENSJA LITTLE SPOOKY - 7

HORTENSJA LITTLE SPOOKY

HORTENSJA BUKIETOWA LITTLE SPOOKY

Hydrangea paniculata 'Little Spooky'

  • Forma : roślina  w pojemniku C3
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: ok. 25 cm
Obecnie brak na stanie
27,90 zł
Brutto

Opis odmiany Hortensji LITTLE SPOOKY


Ozdobny, karłowaty krzew o kompaktowym, zaokrąglonym, zwartym i bardzo gęstym pokroju. Po kilku latach dorasta do 50-80 cm wzrostu. Kwitnie obficie od czerwca do października.

Walory dekoracyjne:

Odmiana odznacza się zjawiskowo pięknymi, dużymi, pełnymi, bujnymi, stożkowatymi kwiatostanami. Na każdym etapie kwitnięcia przybierają one inną barwę. Początkowo mają zielony odcień, w miarę przekwitania zmieniają ubarwienie na kremowobiałe, pod koniec swojej wegetacji lekko różowieją. Roślina posiada także charakterystyczne jasnozielone, eliptyczne liście (jaśniejsze, niż u pozostałych odmian). Jesienią przebarwiają się na żółto, a na zimę opadają.

Warunki uprawy:

Hortensja Little Spooky wymaga gleb żyznych, wilgotnych o kwaśnym odczynie. Preferuje stanowiska słoneczne i półcieniste. Roślina kwitnie na jednorocznych pędach, dzięki temu nie jest narażona na uszkodzenia pąków kwiatowych podczas wiosennych przymrozków. Aby hortensja zakwitła, każdy zeszłoroczny pęd należy przyciąć wczesną wiosną o ⅓ lub ½ długości wedle uznania. Zabieg ten pobudza krzew do wzrostu i rozkrzewiania, a także sprzyja tworzeniu większych kwiatów i gwarantuje obfite kwitnienie. Jest w pełni mrozoodporna.

Hortensja idealnie nada się do ogrodów przydomowych, hodowania w donicach na tarasach lub balkonach. Można ją także sadzić w grupach lub jako soliter.

No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.