TRZMIELINA BLONDY - 1
TRZMIELINA BLONDY - 2
TRZMIELINA BLONDY - 3
TRZMIELINA BLONDY - 4
TRZMIELINA BLONDY - 1
TRZMIELINA BLONDY - 2
TRZMIELINA BLONDY - 3
TRZMIELINA BLONDY - 4

TRZMIELINA BLONDY

TRZMIELINA  BLONDY

Eunymus fortunei "Blondy"

  • Forma : roślina  w pojemniku P11
  • Wiek: 2 lata
  • średnica: około  10-15 cm
15,90 zł
Brutto

Czas wysyłki: do 7 dni roboczych

Opis odmiany Trzmieliny BLONDY


Zimozielony krzew z pędami płożącymi się po ziemi. Starsze egzemplarze mogą wspinać się na mury i pnie przy pomocy korzeniom przybyszowym. Dorasta do 40 cm wysokości i około 2 m szerokości. Egzemplarze wspinające się mogą osiągać nawet 3 m. Cechą charakterystyczną krzewu  są okrągłe kremowe pędy. Kwiaty zielonobiałe, niepozorne, rozwijające się w lipcu, bez wartości dekoracyjnej. U nas zakwita bardzo rzadko.

Walory dekoracyjne:

Wyjątkową ozdobą tej odmiany są ciemnozielone liście, z dużą, początkowo żółtą a potem kremową plama w środku. Niektóre z liści są całkowicie żółte. Jesienią przebarwiają się na różne odcienie czerwieni.

Warunki uprawy:

Lubi umiarkowanie wilgotną glebę, dobrze znosi okresy suszy. Gleba pod uprawę powinna być cięższa, ale przepuszczalna, najlepiej piaszczysto-gliniasta. Najlepiej rośnie w miejscach nasłonecznionych, gdyż wtedy liście są najlepiej wybarwione, toleruje również stanowiska półcieniste.

Doskonale nadaje się do formowania w kształty geometryczne jak kula czy stożek. Ze względu na swój pokładający się charakter doskonale służy także jako roślina zadarniająca.

99 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.