Wisteria MULTIJUGA - 1
Wisteria MULTIJUGA - 2
Wisteria MULTIJUGA - 3
Wisteria MULTIJUGA - 4
Wisteria MULTIJUGA - 5
Wisteria MULTIJUGA - 6
Wisteria MULTIJUGA - 1
Wisteria MULTIJUGA - 2
Wisteria MULTIJUGA - 3
Wisteria MULTIJUGA - 4
Wisteria MULTIJUGA - 5
Wisteria MULTIJUGA - 6

Wisteria MULTIJUGA

Wisteria Multijuga

Wisteria floribunda 'Multijuga'

  • Forma : roślina szczepiona, w pojemniku P2
  • Wiek: 2 lata             
  • Wysokość: 50cm
53,90 zł
Brutto

Opis odmiany Wisteri MultijugaOdmiana ‘Multijuga’, zwana także ‘Macrobotrys’ jest uprawiana w Japonii od ponad 400 lat i ceniona ze względu na wyjątkowo długie kwiatostany. Liście są duże, pierzastozłożone, w młodości brązowozielone, potem zielone a jesienią częściowo przybierają barwę żółtą. Odmiana dorasta do 6-10 m wysokości, przyrasta od 1do 3 m rocznie.

Walory dekoracyjne:

Jest to odmiana o najdłuższych kwiatostanach, które mają 60-80 cm długości. Jeżeli warunki są sprzyjające dorastają nawet do 150 cm długości! Wynika to z wykształcenia kwiatostanów, które mają luźniejszą budowę a pojedyncze kwiaty są rozmieszczone na osi kwiatostanowej w większych odstępach, niż u innych odmian. Kwiaty są jasnofioletowe i silnie pachnące. Odmiana rozpoczyna kwitnienie na przełomie maja i czerwca. W sprzyjających warunkach rośliny zawiązują owoce w postaci grubych, zwisających strąków, w których znajdują się nasiona.

Warunki uprawy:

Stanowisko do uprawy glicynii powinno być osłonięte, ciepłe i słoneczne, gleba przepuszczalna, umiarkowanie żyzna i średnio wilgotna. W ostre zimy pędy mogą przemarzać, jednak roślina łatwo odbija z korzeni. Aby przyspieszyć zawiązywanie pąków kwiatowych po 2-3 latach od posadzenia, na przełomie lipca i sierpnia, można pnącze silnie przyciąć nad czwartym liściem tegorocznych przyrostów. Tego typu cięcie ogranicza rozwój wegetatywny i stymuluje kwitnienie.

Odmiana szczególnie przydatna do sadzenia przy altanach, pergolach i solidnych konstrukcjach przyściennych.

100 Przedmioty
No reviews

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.