JAGODA KAMCZACKA DLINNOPŁODNA - 1
JAGODA KAMCZACKA DLINNOPŁODNA - 2
JAGODA KAMCZACKA DLINNOPŁODNA - 3
JAGODA KAMCZACKA DLINNOPŁODNA - 4
JAGODA KAMCZACKA DLINNOPŁODNA - 1
JAGODA KAMCZACKA DLINNOPŁODNA - 2
JAGODA KAMCZACKA DLINNOPŁODNA - 3
JAGODA KAMCZACKA DLINNOPŁODNA - 4

JAGODA KAMCZACKA DLINNOPŁODNA

JAGODA KAMCZACKA DLINNOPŁODNA

Lonicera caerulea var. kamtschatica 'Dlinnopłodna'

  • Forma: roślina  w pojemniku P13
  • Wiek: 3 lata
  • Wysokość: około 30 cm
16,90 zł
Brutto

Data wysyłki - 8 marzec 2023r. - w tej chwili prowadzona jest przedsprzedaż

Opis odmiany Jagody kamczackiej DLINNOPŁODNA


Rosyjska odmiana długowiecznego krzewu liściastego wytwarzającego smaczne, zdrowe i duże owoce jagód. Posiada rozłożysty, krzaczasty pokrój, dorasta do około 2 m. Kwitnie w kwietniu, owocuje na przełomie maja i czerwca. Jagoda kamczacka Dlinnopłodnaia jest jedną z najwcześniej dojrzewających odmian w naszych warunkach klimatycznych.

Walory dekoracyjne:

Odmiana charakteryzuje się słodko-kwaśnymi, ciemnogranatowymi dużymi owocami o podłużnym, cylindrycznym kształcie (mają ok. 2 cm długości) ich skórka jest słabo pokryta srebrzystym, woskowatym nalotem. Liście zmienne w kształcie, owalne, zielone, od spodu niebieskawe. Młode listki pokryte są miękkim meszkiem. Pędy cienkie, rzadkie fioletowe, Kwiaty o barwie złotożółtej, wargowe, duże, bogate w nektar, zakwitają w pierwszej połowie kwietnia. Jagody posiadają mnóstwo składników pro zdrowotnych oraz dużą ilość witamin A, B1, B2, B6, B9, C, P, makroelementy (magnez, sód, potas, wapń, fosfor) i mikroelementy (bor, krzem, jod, bar, mangan, miedź), zawierają też antocyjany. Mają działanie przeciwutleniające, przeciwzapalne i antyseptyczne, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Idealne do spożycia na surowo, świetnie nadadzą  się również  do różnych przetworów, kompotów, soków, win, lub ciast. Można je również z powodzeniem suszyć bądź mrozić.

Warunki uprawy:

Jagoda kamczacka Dlinnopłodnaia jest tolerancyjna wobec podłoża, może rosnąć na suchej piaszczystej glebie, choć najlepiej jej będzie na piaszczysto-gliniastym gruncie o umiarkowanej wilgotności i lekko kwaśnym odczynie. Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste. Jagoda kamczacka jest rośliną obcopylną, to znaczy, że do jej zapylenia potrzebne są inne osobniki tego gatunku np. jagoda Czelabinka, Czerniczka, Izjuminka czy Smolińska. Jagoda Dlinnopłodnaia będzie owocować już po roku od posadzenia- na początku skromnie, jednak z roku na rok plony będą coraz bardziej obfite.  Pełnia owocowania następuje u niej po około 5 latach, można wówczas zebrać nawet 4-5 kilo jagód każdego sezonu. Krzew ten nie wymaga częstego nawożenia, wystarczy podsypać go nawozem naturalnym dla jagód lub kompostem co 2-3 lata. Pierwsze cięcie jagoda potrzebuje dopiero po 5 latach hodowania, wcześniej zaleca się usuwać jedynie złamane, uschnięte czy chore gałęzie. Odmiana zdrowa, rzadko atakowana przez choroby i szkodniki, całkowicie mrozoodporna.

99 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.