MINI KIWI SCARLET SEPTEMBER
MINI KIWI SCARLET SEPTEMBER - 8
MINI KIWI SCARLET SEPTEMBER - 8

MINI KIWI SCARLET SEPTEMBER

MINI KIWI ACTINIDIA ARGUTA 'SCARLET SEPTEMBER KIWI' – ODMIANA ŻEŃSKA

Actinidia arguta SCARLET SEPTEMBER KIWI 'Mirzan'

  • Forma : roślina w pojemniku C2
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: 60-80cm
Obecnie brak na stanie
35,90 zł
Brutto

Opis odmiany Mini Kiwi Scarlet September


Polska i bardzo smaczna odmiana mini kiwi, wyselekcjonowana przez Mirosława Zaniewskiego. Silnie rosnące, plenne pnącze. Dorasta od 8 do 10 m wysokości, a roczny przyrost tej rośliny to ok. 2-3 m. Kwitnie w czerwcu. Owoce pojawiają się na przełomie sierpnia i września. Jest to jedna z najwcześniejszych odmian.  Roślina wieloletnia.

Walory dekoracyjne:

Odmiana charakteryzuje się długimi wijącymi się pędami oraz ciemnymi, zielonymi liśćmi, które przebarwiają się jesienią na żółto i opadają. W czerwcu, na pnączu pojawiają się niewielkie, białe kwiaty o średnicy ok. 1,5 cm. Owoce tej odmiany są owalne, trwałe, czerwone i średniej wielkości- ok. 3.5 cm długości oraz  2.5 cm średnicy. Dojrzewają na przełomie sierpnia i września. Owoce są czerwone, soczyste, słodkie, aromatyczne, pyszne. Zawierają mnóstwo cennych substancji odżywczych i minerałów, takich jak potas i cynk oraz witamin: C, PP, A1, B1, B2. Ich skórka jest cienka, gładka, czerwona, można ją spożywać razem z owocem.

Warunki uprawy:

Aktinidia ostrolistna Scarlet September Kiwi Mirzan wymaga gleb żyznych, przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych, o lekko kwaśnym odczynie. Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste, osłonięte od wiatru. Roślina niezbyt dobrze znosi suszę, trzeba ją więc regularnie podlewać, jednakże zalegająca woda też może jej zaszkodzić. Zaleca się także nawożenie byliny 2-3 razy w roku, od połowy maja do końca czerwca wieloskładnikowym nawozem.

Scarlet September należy sadzić przy mocnych podporach. W celu uzyskania licznych plonów, aktinidię najlepiej hodować przy konstrukcji z drutu rozpiętego między słupkami lub przy ażurowym ogrodzeniu. Warto także uprawiać w jej pobliżu odmianę męską „Weiki”, będzie wówczas intensywniej owocować. Aktinidia ostrolistna wypuszcza pierwsze plony już po 2-3 latach od posadzenia. Odmiana mrozoodporna.

No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.