MINI KIWI DR SZYMANOWSKI - 1
MINI KIWI DR SZYMANOWSKI - 9
MINI KIWI DR SZYMANOWSKI - 1
MINI KIWI DR SZYMANOWSKI - 9

MINI KIWI DR SZYMANOWSKI

MINI KIWI AKTINIDIA PSTROLISTNA DR SZYMANOWSKI

Actinidia kolomikta 'Dr Szymanowski'

  • Forma : roślina w pojemniku C2
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: 60-80cm
Obecnie brak na stanie
35,90 zł
Brutto

Opis odmiany Mini Kiwi Dr Szymanowskiego


Polska i bardzo smaczna odmiana mini kiwi, wyselekcjonowana przez dendrologa Tadeusza Szymanowskiego.  Pnącze o umiarkowanie silnym wzroście. Dorasta do 3-4 m wysokości, a roczny przyrost tej rośliny to ok. 1-2 m. Kwitnie w maju. Bylina długowieczna.

Walory dekoracyjne:

Odmiana charakteryzuje się barwnymi liśćmi, ich kolor zmienia się waz z okresem wegetacji. Młode okazy barwy soczyście zielonej z czasem zaczynają wybarwiać się częściowo na biało, a później na różowo, tworząc tym samym efektowną trójkolorową mozaikę. Kiedy pnącze przekwitnie, barwne plamy powoli znikają, a liski powracają do swojego ciemnozielonego tonu, jesienią znów zmieniając zabarwienie na żółty. Liście błyszczące, odznaczają się cienkim, jajowatym pokrojem o długości ok. 10 cm. W maju, na pnączu pojawiają się niewielkie, białe kwiaty o średnicy 1,5 cm. „Dr Szymanowski” jest odmianą żeńską z cechami obupłciowości, oprócz kwiatów żeńskich tworzy też nieliczne kwiaty męskie. Owoce tej odmiany mają owalny kształt  są lekko spłaszczone i niezbyt duże- mierzą do ok. 2,5 cm długości i ponad 1,3 cm średnicy. Dojrzewają w sierpniu. Owoce są soczyste, słodko winne, aromatyczne, kwaskowe, pyszne.  Zawierają mnóstwo cennych substancji odżywczych i minerałów, takich jak potas i cynk oraz witamin: C, PP, A1, B1, B2. Ich skórka jest cienka, gładka zielonożółta.

Warunki uprawy:

Aktinidia pstrolistna wymaga gleb przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych o lekko kwaśnym odczynie. Preferuje stanowiska ciepłe, słoneczne, osłonięte od wiatru. Roślina niezbyt dobrze znosi suszę, trzeba ją, więc regularnie podlewać. Zaleca się także nawożenie byliny 2-3 razy w roku, od połowy maja do końca czerwca wieloskładnikowym nawozem. Aktinidię należy sadzić przy mocnych podporach.  W celu uzyskania licznych owoców aktinidię najlepiej posadzić przy konstrukcji z drutu rozpiętego między słupkami lub przy ażurowym ogrodzeniu. „Dr Szymanowski”’ jest odmianą mrozoodporną.

No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.