Jałowiec GOLD COAST - 1
Jałowiec GOLD COAST - 7
Jałowiec GOLD COAST - 1
Jałowiec GOLD COAST - 7

Jałowiec GOLD COAST

JAŁOWIEC GOLD COAST

Juniperus ×pfitzeriana 'Gold Coast'

  • Forma : roślina  w pojemniku C2
  • Wiek: 3 lata
  • Średnica: około  25-30 cm
Obecnie brak na stanie
17,90 zł
Brutto

Opis odmiany Jałowca GOLD COAST


Krzew o gęstym, rozłożystym pokroju i umiarkowanej sile wzrostu (w ciągu 10 lat może urosnąć do 0,5 m wysokości i 1.5 metra średnicy, starsze okazy z wiekiem się wypiętrzają, ale pozostają zwarte). Jego pędy wraz z gałązkami okryte są drobnymi przywierającymi łuskami oraz króciutkimi igiełkami, które występują już w znacznie mniejszej ilości.

Walory ozdobne:

Ta odmiana jałowca charakteryzuje się złocistym kolorem igieł oraz cienkimi i wałeczkowatymi gałązkami, rosnącymi w płaszczyźnie poziomej. Młode pędy barwy zółtozłocistej ciekawie odznaczają się na tle starszych seledynowych i cytrynowozielonych gałęzi. Krzewy nie tracą swojego odcienia zimą.

Warunki uprawy:

Jałowiec posiada małe wymagania co do podłoża, wystarczy mu przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna gleba o odczycie lekko kwaśnym. Preferuje stanowiska słoneczne. Jest w pełni mrozoodporna.

Gold Coast - świetnie sprawdzi się do ogródków przydomowych jako roślina okrywowa, ciekawie będzie wyglądać także wśród innych roślin iglastych, a także na rabatach. Nadaje się do ogrodów skalnych, parków i różnego rodzaju alejek.

No reviews

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.