Jałowiec SAYBROOK GOLD - 1
Jałowiec SAYBROOK GOLD - 2
Jałowiec SAYBROOK GOLD - 3
Jałowiec SAYBROOK GOLD - 6
Jałowiec SAYBROOK GOLD - 1
Jałowiec SAYBROOK GOLD - 2
Jałowiec SAYBROOK GOLD - 3
Jałowiec SAYBROOK GOLD - 6

Jałowiec SAYBROOK GOLD

JAŁOWIEC SAYBROOK GOLD

Juniperus ×pfitzeriana 'Saybrook Gold'

  • Forma : roślina  w pojemniku C2
  • Wiek: 3 lata
  • Średnica: około  20-30 cm
19,90 zł
Brutto

Opis odmiany Jałowca SAYBROOK GOLD


Mało wymagający krzew o bardzo gęstym, szerokorozłożystym pokroju i ,średnio silnym wzroście (w ciągu 10 lat może urosnąć do 0,5 m wysokości i 1 metra średnicy). Posiada łagodnie łukowato wygięte pędy, kaskadowo opadające na ziemię.

Walory dekoracyjne:

Ta odmiana jałowca charakteryzuje się piękną złotozieloną barwą i pierzastym, koronkowym ulistnieniem o mało kłujących igłach. Szczególnie atrakcyjne są młode pędy, gdyż mogą się one pochwalić niecodziennym ciepło złotym ubarwieniem. W czasie mrozów igły zmieniają kolor na bardziej zielony, dopiero wiosną powraca złoty odcień.

Warunki uprawy:

Jałowiec może być posadzony na przeciętnej lub mało piaszczystej glebie. Preferuje stanowiska słoneczne, jak i półcień. Nie wymaga podlewania i świetnie znosi suszę, ale wilgotna gleba i trawa również mu nie zaszkodzą. Jest bardzo odporny na choroby, szkodniki i mróz. Jałowiec bardzo dobrze znosi cięcie, zwłaszcza czubków (jeśli chcemy go trochę skrócić) nie wymaga on jednak tego zabiegu co roku. Należy przycinać od kwietnia do maja.

Roślina świetnie nada się do ogrodów przydomowych, ogrodów skalnych, parków. Może być sadzona w małych grupach lub jako soliter.

99 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.