Jabłoń PAULA RED - 1
Jabłoń PAULA RED - 2
Jabłoń PAULA RED - 5
Jabłoń PAULA RED - 7
Jabłoń PAULA RED - 4
Jabłoń PAULA RED - 1
Jabłoń PAULA RED - 2
Jabłoń PAULA RED - 5
Jabłoń PAULA RED - 7
Jabłoń PAULA RED - 4

Jabłoń PAULA RED

JABŁOŃ PAULA RED

  • Forma : goły korzeń zabezpieczony na czas transportu
  • Podkładka: półkarłowa M26
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 150 cm
18,90 zł
Brutto

Data wysyłki - 8 marzec 2023r. - w tej chwili prowadzona jest przedsprzedaż

Ze względu na słaby wzrost drzew oraz brak konieczności ich silnego cięcia, odmiana polecana do małych ogrodów przydomowych...

Opis odmiany Jabłoni Paula Red


Drzewa tej amerykańskiej odmiany charakteryzują się słabym wzrostem, tworzą niezbyt gęstą, stożkowato kulistą koronę. Zaczynają owocować wcześnie, zwykle w 3 roku po posadzeniu. Owocują przeważnie corocznie, dość obficie. Odmiana wytrzymała na mróz, bez większych uszkodzeń wytrzymuje do -35°C, średnio wrażliwa na parcha jabłoni, wrażliwa na raka kory. Owoce osiągają dojrzałość zbiorczą w pierwszych dniach września, nie opadają przed zbiorem. Ze względu na nierównomierne dojrzewanie owoców zaleca się zbiór dwukrotny. Owoce w przechowalni zachowują dobrą jakość do października, a przechowywane w chłodni są na rynku do listopada. Ze względu na słaby wzrost drzew oraz brak konieczności ich silnego cięcia, odmiana polecana do małych ogrodów przydomowych.

Owoce:

Jabłka są kuliste, spłaszczone, mają gładką, błyszczącą, cienką, jasnożółtą skórkę, z silnym, ciemnoczerwonym, rozmytym rumieńcem, który pokrywa niemal całą jej powierzchnię. Na skórce widać silnie woskowany nalot i liczne, małe, jasnoszare przetchlinki. Owoce są duże lub średniej wielkości. Ich smaczny miąższ jest biały lub kremowobiały, soczysty, lekko aromatyczny, słodko-kwaśny. Jabłka po zbiorze są dość twarde, z czasem miękną.

Zapylacze: 

Delikates, Szampion, James Greieve, Lobo, Spartan, Gloster

193 Przedmioty
2021-09-27
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.