Dziurawiec BERRY RED - 1
Dziurawiec BERRY RED - 2
Dziurawiec BERRY RED - 3
Dziurawiec BERRY RED - 4
Dziurawiec BERRY RED - 5
Dziurawiec BERRY RED - 1
Dziurawiec BERRY RED - 2
Dziurawiec BERRY RED - 3
Dziurawiec BERRY RED - 4
Dziurawiec BERRY RED - 5

Dziurawiec BERRY RED

Dziurawiec BERRY RED

Hypericum inodorum "Berry Red"

  • Forma : roślina w pojemniku C2
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: około 20-30cm

45,90 zł
Brutto

Data wysyłki - 8 marzec 2023r. - w tej chwili prowadzona jest przedsprzedaż

Opis odmiany:

Dziurawiec ‘Berry Red’ to krzew o zwartym pokroju, dorastający do około 60 cm wysokości. Jest częściowo zimozielony. Wyróżnia się żółto-złotymi kwiatami oraz niezwykłymi, czerwono-połyskującymi jagodami. Liście ciemnozielone, jajowato-lancetowate.

Walory dekoracyjne:

Żółte kwiaty, rosną na wierzchołkach pędów i zebrane są w groniaste kwiatostany. Mają długie, wystające pręciki. Krzew kwitnie długo i bardzo obficie od maja do września. Owoce odmiany ‘Berry Red’ to czerwono-różowe, błyszczące kuleczki umiejscowione na szczycie pędu. Bardzo dekoracyjne. Czerwone jagody ciekawie kontrastują z ciemnozielonymi liśćmi.

Warunki uprawy:

Dziurawiec ‘Berry Red’ wymaga zwykłej gleby ogrodowej, raczej wilgotnej. Warto go sadzić na nasłonecznionym, ciepłym i osłoniętym od wiatru stanowisku. Odmiana dość odporna na mrozy, lecz wskazane jest lekkie przykrycie. Dziurawiec Red Berry przycinamy wczesną wiosna i nawozimy kompostem.

Odmiana ‘Berry Red’ polecana jest do ogrodów przydomowych, na skalniaki i na mieszane rabatki kwiatowe. Można hodować ją również w pojemnikach na tarasach i balkonach. Kwiaty i jagody dziurawca świetnie sprawdzają się przy tworzeniu trwałych kompozycji kwiatowych.

100 Przedmioty
No reviews

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.