Rozchodnik kaukaski SPOT ON DEEP ROSE - 2
Rozchodnik kaukaski SPOT ON DEEP ROSE - 3
Rozchodnik kaukaski SPOT ON DEEP ROSE - 4
Rozchodnik kaukaski SPOT ON DEEP ROSE - 1
Rozchodnik kaukaski SPOT ON DEEP ROSE - 2
Rozchodnik kaukaski SPOT ON DEEP ROSE - 3
Rozchodnik kaukaski SPOT ON DEEP ROSE - 4
Rozchodnik kaukaski SPOT ON DEEP ROSE - 1

Rozchodnik kaukaski SPOT ON DEEP ROSE

ROZCHODNIK SPOT ON DEEP ROSE

Sedum 'Spot on Deep Rose'

  • Forma : roślina  w pojemniku P11
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: zależna od pory roku
16,90 zł
Brutto

Czas wysyłki: do 7 dni roboczych

Opis odmiany:

Atrakcyjna zimozielona bylina ozdobna pochodząca z rodziny gruboszowatych. Posiada zwarty, kępiasty, wyprostowany pokrój oraz pojedyncze wzniesione pędy. Osiąga wysokość 20 cm.

Walory dekoracyjne:

Rozchodnik kaukaski  Spot On Deep Rose to bardzo mała roślinka o kompaktowych rozmiarach rozwija śliczne różowe, sześciopłatkowe, języczkowe, dość duże kwiaty. Gromadzą one płaskie, gęsto rozmieszczone podbaldachy, tworząc tym samym unikatowy wygląd. Kwiaty będą ozdobą ogrodu przez całą zimę, aż do wiosny. Na przełomie marca i kwietnia należy je ściąć, by zrobić miejsce dla nowych pędów. Spot On Deep Rose charakteryzuje się także  twardymi, sztywnymi i mięsistymi liśćmi, które kumulują w sobie wodę. Mają one wąskojajowaty, nieregularny, ząbkowany kształt i ciemnozielony kolor .Odmiana kwitnie od maja do lipca, obficie porastając pędy.

Warunki uprawy:

Jak większość rozchodników, także i ten lubi gleby lekkie, przepuszczalne i suche. Preferuje stanowiska dobrze nasłonecznione, osłonięte od wiatru, gdyż ten gatunek nie znosi cienia. Bylina jest wyjątkowo odporna na suszę i może wytrzymać długi czas bez podlewania.

Rozchodnik kaukaski  Spot On Deep Rose najlepiej rośnie z roślinami, które tak jak i on nie lubią zbyt wilgotnych miejsc i są hodowane na słońcu. Można go także posadzić samodzielnie lub w większej grupie, na rabaty, ładnie prezentuje się na tle traw ozdobnych np. turzycy leśnej. Polecana do ogrodów przydomowych, parków, czy ogrodów skalnych.

99 Przedmioty
No reviews

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Sklep internetowy, z którego korzystasz używa plików cookies. Więcej informacji na polityka prywatności.